List otwarty do członków PZK
    SP8TDX pisze:

sp6vgx pisze:

Forum zapewne nie jest źródłem informacji o samym PZK, ale na pewno o poziomie niektórych członków/działaczy PZK (a to już daje sporo do myślenia)

Sporo do myślenia o poziomie dają również wypowiedzi niezrzeszonych (vide EBM i paru innych) oraz zrzeszonych ale niepraktykujących (ENO, AKI i spółka) więc wiesz, dziwny argument.

Odnoszenie się do zachowań innych nie ma najmniejszego znaczenia i nie jest jakimkolwiek wytłumaczeniem. W zasadzie można każdą wypowiedź tego typu sprowadzić do absurdu - w stylu "jak inni kradną to ja też mogę" i tym podobne pan zielony Reasumując trochę taki poziom dyskusji dzieci w piaskownicy zakręcony

SP8TDX pisze:

sp6vgx pisze:

Co do obowiązku należenia do PZK to oczywiście nie ma (nikt temu nie zaprzecza)... Co przekłada się też na takie informacje publikowane przez oddziały terenowe

Niczego nadzwyczajnego nie odkryłeś.
    Zrobiłeś coś żeby ten trend odwrócić?
    Na pewno nie ostatnimi wpisami.

Dokładnie ostatnimi wpisami zwróciłem uwagę na coś co chyb dalej część osób nie widzi (może się obudzi). Zmieniać czyjegoś zachowania natomiast nie mam zamiaru - to nie moja bajka oczko Tym bardziej zachęcać młodych by trafili do takiego środowiska, zwłaszcza że sami nie chcą widząc po takich forach co się odstawia. Jak wspomniałem nie dziwię im się i sam też wolę trzymać się dalej aby gównem nie oberwać (choć te kilka wpisów zapewne się tak zakończy).

Odnośnie publikacji danych to nie wiem - nie oceniam kto i z jakim zamiarem to publikuje. To akurat wpis po niedawnym spotkaniu mojego byłego OT (do którego należałem zanim nie zmieniłem miejsca zamieszkania) - czasem zaglądam jeszcze na ich stronę aby zobaczyć co dzieje się w rodzinnych stronach.

W zasadzie jest też w tym wpisie taka informacja Spotkanie zaszczycił osobiście Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców – kol. Tadeusz SP9HQJ, który podczas swojego wystąpienia przedstawił aktualną sytuację PZK, w tym również finanse PZK..

Więc może to faktycznie osoba zdefiniowana tutaj Charakterystyczne jest jednak to, że te dane z satysfakcją publikują fałszywcy wyrażający się z "troską" o losy organizacji. - skoro godzi się na poruszanie takich tematów na spotkaniu OT oraz ich publikacji na oficjalnej stronie OT pan zielony Jednak w to czy kolega ma rację czy nie nie będę już wnikał pan zielony

Choć konkretnie za ten konkretny fragment (którego zamieściłem screen) odpowiedzialna jest osoba którą znam od lat 80-tych poprzedniego wieku i trudno mi posądzić ją o działanie na szkodę PZK (nie ma jej też na tym forum czy innym FB - widocznie ma ciekawsze zajęcia w życiu)... W zasadzie np. razem w mojej szkole średniej uruchomialiśmy klub krótkofalowców. Zapewne jest to osoba która więcej zrobiła aby przyciągnąć młodszych i starszych do tego hobby (znając jej działalność) niż kolega swoimi wpisami tego typu na tym forum.