Odezwa Związku radioamatorów Rosji.
Proputinowcy działają.
    SP1ARE pisze:

ONET Lublin:

Młodzież wykonała utwór uznawany za hymn UPA. Jest decyzja prokuratury
    Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie wykonania piosenki "Czerwona kalina" przez polską i ukraińską młodzież. Śledczy nie doszukali się tu czynu zabronionego. Innego zdania byli Wołyniacy, którzy przypominali, że ten utwór jest hymnem UPA. Zamieszczone w sieci nagranie uznali za "propagowanie banderyzmu".
    Hymn UPA
    W kwietniu br. pisaliśmy o wspólnym wykonaniu piosenki "Czerwona kalina" przez młodzieżową grupę teatralną Zamojskiego Domu Kultury oraz młodzież ukraińską, która z powodu wojny uczy się w zamojskich szkołach. Uczniowie śpiewali w języku polskim i ukraińskim. Klip został udostępniony m.in. w serwisie YouTube, gdzie odtworzono go kilkanaście tysięcy razy.

Inicjatywę ZDK skrytykowało Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu, które wykonanie i promowanie utworu "Czerwona kalina" traktuje jako "niezwykle groźną prowokację". Organizacja przypominała, że piosenka była hymnem Ukraińskiej Powstańczej Armii, której członkowie i sympatycy odpowiadali za rzeź wołyńską.

— Wykonanie "Czerwonej kaliny" głęboko rani żyjących świadków historii i ich potomków, w których imieniu działamy — podkreślał Janusz Bernach, przewodniczący stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu złożyło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa propagowania banderyzmu przez pracowników Zamojskiego Domu Kultury.

----------------------------------------------------------------------------------------------

To są normalnie jaja

Kolega zapomniał przytoczyć dalszej części:

W specjalnym oświadczeniu do sprawy odniósł się dyrektor Zamojskiego Domu Kultury, który stwierdził, że podziały zdominowały i zupełnie przesłoniły intencję organizatorów.
"W obecnym czasie wojny w Ukrainie wszyscy pragniemy pokoju. Intencją Zamojskiego Domu Kultury było wyłącznie okazanie wsparcia i solidarności walczącym obecnie Ukraińcom i Ukrainkom. »Czerwona kalina« stała się utworem śpiewanym i interpretowanym na nowo w wielu krajach i przez wielu artystów, którzy również w ten sposób okazali wsparcie Ukrainie. Klip był nową wersją pieśni, opierającą się na współczesnych kontekstach. Nie zapominamy o historii. Nie zapominamy, że dzisiaj także każdy z nas ją tworzy" - czytamy w oświadczeniu Janusza Nowosada, dyrektora Zamojskiego Domu Kultury.

A całość jest tu: