Juhas 6073 zapytanie o zasilanie
    sq6ade pisze:

sp3nyi pisze:

Tak na szybko? Żarzenie załatwiasz jednym ogniwem R14 a anodową baterię robisz z 11 szt połączonych szeregowo bateryjek 6F22. Jak użyjesz niealkalicznych wersji to wyjdzie całkiem tanio.

Sprytnie i prosto .

Poboczem :

A co w razie pomyłki w polaryzacji stosu anodowego ?
    Dla żarnika polaryzacja chyba obojętna.

Lampki są chyba niewrażliwe na zmianę polaryzacji anodowego co czyni je bezawaryjnym przy pomyłce ?

Nie znam schematu ale z tego co wiem o lampach, odwrotne podłączenie bat. anodowej lampom nie zaszkodzi choć może zaszkodzić kond. elektrolitycznym o ile takie są. Co do baterii żarzenia to przy lampach bezpośrednio żarzonych istotna jest biegunowość baterii bo ta bateria jest używana również do polaryzacji siatki pierwszej. Sądzę że odbiornik ma wyraźnie zaznaczone biegunowości obu przyłączy baterii więc problemu nie będzie, trochę uwagi jedynie.