Russian DX Contest
    sq6ade pisze:

sp9nrb pisze:

Obłudnicy i faryzeusze. Zawsze gdzieś jest wojna. A co robiliśmy gdy wojna była w Jugosławii? To tylko 1200 km. A co robiliśmy gdy wojna była na Półwyspie Arabskim? to tylko 4 tyś. km. To były dobre wojny, bo to my byliśmy tymi niosącymi kaganiec (kaganek nie, kaganiec) demokracji. A teraz wielki płacz jeżeli Jeżeli kto inny wziął ten kaganiec swojej demokracji i nie jesteśmy to my.
      Pomagać musimy bo nam też kiedyś pomagano. Ale też musimy pamiętać o naszych dzieciach i wnukach. Każda pomoc ma swoje granice. Pomoc nie może zastępować własnego obowiązku dbałości o własne utrzymanie. Nie możemy dopuścić do wymiany ludności, bo któraś z tych grup utworzy oazy (getta) tak jak to już jest na zachodzie. Też nie możemy rozkradać zabezpieczenia naszej ludności. Jak na razie placówki świadczące opiekę zdrowotną nie dostały ani złotówki rekompensaty. A co to oznacza, że może czegoś zabraknąć dla naszych chorych. Że personel medyczny nie dostanie pensji i porzuci robotę w NFZ i pójdzie na prywatę. A tam ich nikt nie zmusi.
      Straszenie propagandowymi obrazkami i porównywanie tej sytuacji z tym co było jest co najmniej nieodpowiedzialnością. Trzeba myśleć co będzie za miesiąc za dwa lub trzy. Jeżeli zabraknie chleba i pozostałej spożywki. A pierwsze plony to dopiero koniec czerwca. A co w międzyczasie. Czy głodne polskie dziecko będzie gorsze od dzieci przybyszów?
      Łatwo jest powtarzać propagandowe slogany. Trudniej myśleć do przodu. Co robić jak zabraknie prądu i gazu a nawet wody? Jak ugotować jeden ciepły posiłek na dobę, Jak zdobyć pożywienie jeżeli nie ma się rodziny na wsi a sklepy puste? Wielu zachowuje się jak sekcja polityczna ze swymi bzdurnymi ideałami. Ale tak naprawdę to odpowiadał dowódca i kwatermistrz. A propagandziści na równi z innymi darli buzie gdy zabrakło kotła.

Może zamiast bawić się w wielką politykę może lepiej pomyśleć aby w jakiś sposób przeżyć ten trudny okres. Gdzie się schować, skąd wziąć wodę, na czym i co ugotować. A nawet jak zabezpieczyć wychodek aby nie za-brązowić całej okolicy.

JAK

Ty stary trepie podniecony wojną. Nie mierz wszystkich swoją wojenną miarką . Może zapisz się do prepersów ?

sp9nrb pisze:

Po pierwsze trochę kultury, bo z tobą świń na poligonie nie ganiałem.
    Po drugie już trzy kryzysy w swym życiu przeżyłem pierwszy za Gomółki drugi to stan wojenny i o dziwo trzeci kryzys wystąpił na początku pandemii. To co robią prepersi nie jest takie głupie.
    Tobie proponuję abyś zamiast denerwować tu ludzi poczytał wytyczne OC jak przygotować się do kryzysu.
    JAK

Nie jestem prepersem, ale w sposób dla mnie osiągalny wiele przygotowań poczyniłem i czynię. Popieram każde działanie mogące ratować kryzysowe sytuacje.
Wspomniałeś o plonach. Wygląda na to, że w tym roku będzie gorzej, nawet jeśli aura będzie łaskawa. Większość środków ochrony roślin była importowana z Białorusi i z Rosji. Ich niedobór przełoży się gorsze zbiory i na pewno wyższe ceny płodów rolnych. Reszta to już konsekwencje wspomnianego wcześniej oraz galopującej inflacji i rosnących cen nośników energii. Te dwa ostatnie czynniki dzięki wybitnej działalności obecnie rządzących przy wtórze niemal całej opozycji. Licytacją się bawią wybrańcy narodu, kto da więcej plebsowi...

W czasach na prawdę trudnych nie za bardzo będzie gdzie się schować, ale wodę do spożycia da się wykorzystać choćby z deszczówki:

Masz Józefie szeroką i praktyczną wiedzę dotyczącą zagadnień wojskowych. Dziel się z nią nadal, bo jest wielu na tym forum którym przynajmniej część tych informacji może się przydać. Bycie zawodowym żołnierzem nie przynosi ujmy. Dobrze, że takim jak powyżej ujadaniem na mundur żołnierski się nie przejmujesz.

Na zakończenie - NIE, nie zgadzam się z Tobą Józefie, że powszechny dostęp do broni jest złym pomysłem. Skrzywieni psychole tudzież socjopaci w przedbiegach byliby odrzuceni. Oczywiście ograniczenia w dostępie do strzelnic, koszty zaopatrzenia się w jakiś sejf to są przeszkody, ale do naprawienia i niedużego sfinansowania. Fakt, że grupy przestępcze są w posiadaniu nielegalnej broni jest również argumentem dla upowszechnienia dostępu do broni palnej.