Russian DX Contest
    SP9LCY pisze:

A co powiesz na tych ludzi:
      Romuald Rajs
      Władysław Kołaciński
      Józef Zadzierski
      Roman Kisiel
      Kazimierz Olchowik
      Zygmunt Szendzielarz
      Marian Gołębiewski
      Franciszek Przysiężniak

Bohaterowie co? Szczególnie Szendzielarza ps. "Łupaszko" gimbopatrioci upatrzyli sobie na wzór do umieszczania na koszulkach. Jakoś u nas o zbrodni w Dubinkach w szkołach nie uczą...

Co powiem? Znajdź mi ludzi równego Banderze i jego zgrai.
    Tych co przytoczyłeś to oni dokonali nieznaczących epizodów. Liczby, liczby.

A ja powiem, że w trakcie wojny dzieją się czasami niesympatyczne rzeczy, a szuje i mordercy znajdują się po obu stronach. I nie ważne czy wymordowali 30, 300 czy 3000 osób. Morderca pozostanie mordercą. Historie jednak pisze się w odpowiedni sposób, wybiela sie naszych, oczernia nienaszych. I to też dzieje się po obu stronach. Z naszej perspektywy dzisiejszy Ukraińcy hołubią UPA z jej zbrodniarzami a z ich perspektywy dzisiejsi Polacy na koszulkach noszą zbrodniarzy AK.