Russian DX Contest
    SP6IX pisze:

Tym wszystkim szczekaczom obwiniających innych nie siebie taki mały artykulik pewnej Pani na FB.
    cytat ..Grażyna Tarach
    WtczSoi7raj oo r11089:me032 ·
    Przemyślenia w związku z wizytą Bidena.
    Nie jestem politykiem i nie jestem wojskowym . Nauczono mnie jednak, na pewnym etapie edukacji, logicznego myślenia i wyciągania wniosków.
    Z natury jestem osobą która, stara się nie stosować reguły 90 sekund, bo mimo iż ona się sprawdza w 90% to jednak pozostaje te 10% pomyłki. Krzywdzenie kogokolwiek nie jest moją intencją.
    Kim jest Władimir Putin wiemy od pierwszych dni kiedy objął stanowisko. Bawi mnie to, kiedy obecni komentatorzy zdziwieni są tym co się wydarzyło przyglądając się sytuacji panującej w Rosji i zachowaniu wojsk rosyjskich wszędzie tam gdzie się oni pojawili. Słuchaliśmy wielokrotnie naszych korespondentów wojennych mówiących o tym co się działo w Afganistanie, Czeczenii, w Syrii.
    Te opowieści znam od moich dziadków, kiedy mówili o drugiej wojnie światowej.
    Nic się nie zmieniło.
    Oczywiście korespondenci wojenni to nie politycy, i wielokrotnie politycy nie mają żadnej kompletnie żadnej ochoty na to żeby kogokolwiek słuchać.
    Słuchałam przemówienia prezydenta Bidena do żołnierzy i po raz kolejny powiedziałam dlaczego my nie mamy prezydenta odpowiedniego kalibru. Dlaczego inni prezydenci potrafią zachować się i nawet o poprzedniku który był idiotą mówić dobrze. Ja wiem, oczywiście to jest odpowiednia kultura polityczna, ale wracając do meritum sprawy.
    Od 20 lat jesteśmy w NATO i od 18 jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Przez 12 lat wywiązywaliśmy się z naszych obowiązków i czerpaliśmy korzyści. Potem wszystko zaczęło się zmieniać przyszła dobra zmiana która wszystko zaczęła stawiać na głowie.
    Czy powinno nas to zaskakiwać? Nie, to prorosyjska, a właściwie pro radziecka ekipa. Może zaskakiwać że pro radzieccy są również młodzi ludzie. Ale przecież oni wychowywali się w domach o takim myśleniu. Skoro Kornel był pro putinowski to i Mateuszek taki jest. Nasz miłościwie panujący wódz podobno z patriotycznymi korzeniami. Naprawdę? Mamusia która miała walczyć okazuje się że nigdy nie walczyła i przesiedziała daleko od Warszawy całą wojnę i tatuś który podobno był w AK – brak kolegów co jest zastanawiające – po wojnie kiedy to wszyscy akowcy albo szli do więzienia albo dostawali wilcze bilety i byli gnębieni dostaje willę na Żoliborzu i etat prof. na uczelni.
    Boże mój przecież to nie trzeba być mgr to nawet nie trzeba być po maturze to gdyby zadać to pytanie dziecku z pierwszych klas szkoły podstawowej to dziecko które jeszcze wtedy myśli prosto i logicznie powiedziało by - ktoś mnie robi w konia.
    Oczywiście generalnie można powiedzieć że pokolenie 40 + jest przesiąknięte starymi czasami. Jedni mają świadomość i tak wychowywali swoje dzieci że jest to złe, niszczące osobowość i prowadzące do ubezwłasnowolnienia. Inni znowu, co pokazują nasi rządzący, chętnie właśnie te metody stosują.
    Dlatego zastanawianie się czy jest nam Polsce blisko do Putina czy nie nie ma najmniejszego sensu.
    Jesteśmy zaskoczeni jak Rosjanie reagują na informację o wojnie pochodzące od ich krewnych z Ukrainy.
    Czy naprawdę powinniśmy być zaskoczeni?
    20 lat prania mózgu doprowadziło do sytuacji, że brat nie wierzy bratu a matka córce. W naszej kochanej ojczyźnie to tylko sześć lat i zobaczcie co się dzieje. Ludzie nie są w stanie usiąść ze soba do świątecznego stołu bo uwierzyli w informacje TVP.
    Część bo im wyprali mózgi, a część bo ich kupiono. To właśnie ci których kupiono w tej chwili krzyczą dlaczego dajemy pieniądze poszkodowanym z Ukrainy.
    Nawet niewierzący powinni teraz pójść na kolanach do Częstochowy i dziękować, że Tramp przegrał wybory. Nie byłoby żadnej pomocy.
    U nas najprawdopodobniej nie byłoby też żadnej wojny. Nasz rząd po prostu poddałby naszą ojczyznę ruskim. Nie ma potrzeby straszyć nas co by to się nie działo gdyby nas Rosja zaatakowała. Nie byłoby żadnego ataku. Otworzylibyśmy naszą granice. Nie byłby również potrzebny żaden marionetkowy rząd. Nasi genialnie wypełniliby wszystkie polecenia.
    Ziobro dalej wykonuje polecenia Putina i dalej chce niszczyć.
    Tym którzy uważają, że nie mam racji przypominam, że od listopada zeszłego roku świat przygotowywał się do tego co się wydarzy, a na koniec stycznia początek lutego nasi rządzący spotykali się i knuli z Orbanem, Salvinim i Le Pen – pro putinowcami, którzy mieli od środka rozsadzić Unię Europejską.koniec cytatu... do przemyślenia tym tak zwanym wszystko wiedzących.

A powiedz mi w czym przejawia się antyputinowskość Macrona i Olafa Scholza ?