Zagłuszanie ruskich terrorystów
BRAWO dla PL!!!
    ft5k pisze:

Dajcie spokój z rozliczeniami historii.
    Na dziś trzeba pomyśleć, by mądrze zagospodarować rzesze uchodźców bez uszczerbku dla polskich obywateli. Zachodnia Europa przyklaskując naszym działaniom niech wyłoży odpowiednie, wymierne środki na tę pomoc. Złoty polski szoruje po dnie i jest to wynikiem m.in. tej emigracji. Na stacji benzynowej widziałem cenę ON po 6,77 PLN, masakra.

To nie jest problem rozliczania historii. To jest problem, że polak przed szkodą i po szkodzie głupi. Przez Polskę w latach powojennych przewalały się masy ludzi. Bo szli ludzie z obozów na zachód, wracali z Zachodu. Wracali ze Wschodu. Ale to było złapane w jakieś ryzy. Wracali żołnierze sił zbrojnych na zachodzie ale i żołnierze I i II AWP. Do tego mieliśmy walki nie tylko polityczne ale i zbrojne. Do tego grupy bandyckie, które tylko dlatego przeobrażali się w partyzantów, że jak ich złapano to jako partyzanci byli chronieni konwencją genewską. I wtedy w tej trudnej sytuacji dano sobie radę. Migranci dostawali coś na wzór dowodu osobistego. Był obowiązek meldunkowy. Była sprawna milicja i wojska KBW. A co mamy teraz? Rząd umył ręce i zrzucił sprawę na wojewodów. Totalna abnegacja rządu. Jeżdżenie z briefingu na briefing z płomiennymi przemówieniami nie rozwiązuje problemu. Wojewodowie nie mają sił i środków bo centrala jeszcze nie otrzeźwiała. Nie ma prawa i nie ma pieniędzy. Wolontariatem problemu się nie rozwiąże. Mamy wielu histeryków. Który w tych trudnych dniach zamiast zajrzeć do archiwów jak to kiedyś było robione, to zajmują się słuszną rolą swojej partii. Wolontariat jest dobry na kilka dni ale później poziom dobroci maleje. Jeżeli ludzie nie są zewidencjonowani to stwarza to szerokie pole do nadużyć i przestępstw. Dość. to nie jest miejsce na wykłady.

JAK