Anteny KF typu mobile, portable a DX-y???
    sp9fys pisze:

sp9nrb pisze:

...
      Te problemy, które wymieniłem to są prawdziwi, nie zmyśleni ludzie. Część już z nich nie żyje. Część choruje. Niektórym się udało.
      Pytanie co jest większą głupotą smarowanie anten rtęcią czy siedzenie w polu samemu lub z rodziną 1W/m2?

JAK

Znany jesteś z kasandrycznego tonu na tym forum. Jeżeli tak Ci wszystko szkodzi i przeszkadza to może rzuć to niebezpieczne hobby i zajmij się czymś w swoim przekonaniu nieszkodliwym. Chociaż jak wiadomo, życie samo w sobie jest śmiertelną chorobą i nie potrzeba nic więcej aby opuścić ten padół. Tylko co byśmy mieli z niego gdy brak przyjemności?
    Czy wiesz jakiej mocy musi być nadajnik, ale żeby uzyskać gęstość mocy 1W/m2 w bezsensownie małej odległości powiedzmy pięciu metrów od prostej anteny ? Lepiej więc pisz z sensem albo nie pisz, bo ktoś powie sprawdzam. I co wtedy?

P=100W

A dlaczego dopiero w odległości 5m a nie 2m 4x3.14xr^2 dla dwóch metrów to jest 1,99 W/m2 a dla 5 to jest 0,32 W/m2.

Masz sprawdzam. co to jest mało?

JAK