Ciężkie życie PZK
wszystko o PZK, dobrze i źle
Kierunki działania

1. Media. Czy znajdzie się następca SP6ARR-a. To był jeden z nielicznych sukcesów medialnych krótkofalowców polskich. Zresztą to była grupa techników i inżynierów RiTV którzy bardzo mocno wspierali krótkofalarstwo nie tylko moralnie ale i sprzętowo.
Należy zdać sobie sprawę, że choćbyśmy mieli nie wiadomo jaki super TRX to jak będziemy pracować z tyłu sławojki to nikt się tym co robimy nie zainteresuje. Dlatego należy wyjść do mediów. Może nie na skalę ogólnopolską ale przynajmniej w skali lokalnej. Przynajmniej jako wrzutka do wiadomości sportowych. Np krótkofalowcy klubu sp..... przy .... w zawodach międzynarodowych ............... na 5 tyś startujących z całego świata zajęli ..... miejsce. Przynajmniej ktoś zobaczy do wujka Google a co to są ci krótkofalowcy.
2. Należy się przyjrzeć ludziom 3 wieku. Dzieci odchowane, wnukami zajmuje się babcia lub też już wydoroślały i co robić pomiędzy wizytami u lekarza i po spacerze. To właśnie dla nich wizyta w klubie jest jednym z najbardziej oczekiwanych tygodniowych wydarzeń.

3. Może też w ramach lex Czarnek przywrócić działalność kólek zainteresowań w szkołach. Ponieważ przywraca się stare rozwiązania to i może kółka zainteresowań da się jakoś przywrócić. Może na zasadzie - nie chcecie obcych to uruchomcie w zastępstwie swoich.

4. Należy przemyśleć problem pracowni radiotechnicznych. Wielu krótkofalowców właśnie z nich się wywodzi. Szczególnie, że nadajniki to był zakazany owoc którego aby posmakować trzeba było w końcu dostać licencję nasłuchowa a potem nadawcy.

5. Warto by też zrobić wśród nowych adeptów ankietę - moja droga do krótkofalarstwa. Być może praktyka preferuje inne ścieżki niż te o których my myślimy.

JAK