Ciężkie życie PZK
wszystko o PZK, dobrze i źle
    XOI pisze:

sp3qfe pisze:

Zazwyczaj jak to robi osoba (niestety) nie mająca wiedzy krótkofalarskiej to upłyca temat do dwóch zdań z stylu: Państwa podopieczni będą mogli zadać pytania astronautom. Będą potrzebne Państwa pisemne zgody. (o zaproszeniu rodziców już często się zapomina).

Ktoś powinien w końcu przyznać jak bardzo mało krótkofalarska to impreza ten arrsis. Fajna, ciekawa dla dzieciaków i niech sobie gadają ze stacją. Ale do radia to ona nie zachęci skoro główne skrzypce gra treść łączności a nie metoda

Odważny jesteś, bo anonimowy. Z anonimami nie dyskutuje. Jak się przedstawisz i podasz konkrtety to może porozmawiamy.

Edycja (jestem przy komputerze): Jak przestaniesz być anonimowy, to możemy porozmawiać szczegółowo i konkretnie (jako zupełnie osobny temat niż PZK) o tym, co komu udało się uzyskać dzięki szkolnej łączności ARISS.

Żeby było jasne. ARISS wraz z partnerami w tym agencjami kosmicznymi przygotował i przygotowuje wiele edukacyjnych NARZĘDZI krótkofalarskich związanych z Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS).

To tak jak z radiostacją - od operatora i nas samych zależy do jakiego celu ją użyjemy, czy tylko do nawiązywania łączności, jak je będziemy prowadzili, czy do niesienia pomocy, czy też do edukacji.

Jeśli edukacja w ramach przygotowań do szkolnej łączności ARISS i innych programów edukacyjnych ARISS jest dobrze poprowadzona, to zyskują na poszerzeniu wiedzy nie tylko uczniowie i nauczyciele, lecz również krótkofalarstwo. Lecz to nie zależy od Mentora ARISS, czy od wolonatriuszy ARISS, tylko od lokalnych krótkofalowców.

Liczę na to, że pomimo, iż jesteś anonimowy, to napiszesz wniosek edukacyjny i wykształcisz kilku nowych aktywnych krótkofalowców, a później pochwalisz się tym. I proszę nie zwlekaj abyś zdążył to zrobić za swojego życia oraz za czasów istnienia stacji kosmicznej i ARISS. Powodzenia!