Ciężkie życie PZK
wszystko o PZK, dobrze i źle
    sp3qfe pisze:

SP6DVP pisze:

i tu wychodzi jak ,,weterani'' czytają komunikaty ZG PZK.......

Rozwiń proszę temat.

A skoro poruszyliście ten temat to warto naświetlić o co chodzi z "lex Czarnek".
    Na razie są to domysły, bo nie znamy wersji końcowej, lecz z tego co wiem ma to wyglądać mniej więcej tak:
    - na co najmniej dwa miesiące (!!) przed zajęciami trzeba będzie komplet dokumentów z KONSPETKEM lekcji dostarczyć do Dyrektora szkoły, a Dyrektor do Kuratora.
    - jeśli Kurator nie odpowie Dyrektorowi w ciągu 30 dni, to się zgadza.
    - trzeba jeszcze zorganizować spotkanie z rodzicami i opiekunami uczniów i uzyskać od nich zgodę na zajęcia i jak będzie zgoda, to można prowadzić zajęcia.
    Zaznaczam, mogę się mylić, więc jak ktoś ma nowsze informacje to proszę o skorygowanie.

I jeszcze jedno, choć ZHP jest zwolnione, to i tak ma swoje inne procedury zgłaszania i planowania zajęć w szkole.

Jak zwykle są zalety i wady, lecz można zawsze spróbować wady zamienić w zalety. np. informując rodziców i opiekunów robimy PR dla krótkofalarstwa (jest to dokładnie jeden z punktów który jest wymagany/zalecany do realizacji w ramach przygotowań do szkolnej łączności ARISS).

Armand - to życzę powodzenia w takim trybie... :-(. Ciężko jest zebrać Rodziców na normalne zebranie zwłaszcza w terenach wiejskich a i w miejskich ponad 90% to uczniowie dojeżdżający do LO czy Technikum - ja 17 lat działam na takim terenie...to nie ARISS gdzie się robi jednorazową akcję... to cykl zajęć czy prezentacji. Tu wykorzystuje się każdą wolną godzinę lub wychowawczą. Zejdźcie na ziemię. A może pochwalicie się kto i co zrobił ostatnio w tym zakresie.