Regulamin Forum
  oxcart pisze:

  ...wezmy na tapete przypadek ekstremalny: przegladarka delikwenta z Honolulu zainstalowana na telefonie z androidem nie ma polskiej sprawdzania pisowni, ani nawet polskich znakow, a sam delikwent zna jezyk nasz jezyk ojczysty ale slabo mu idzie pisanie, co wtedy?

  Ja sam czesto uzywam przygodnych komputerow, ostanio hiszpanskojezycznych, i nie mam checi ani mozliwosci zmian ustawien przegladarek zeby pisac z polskimi znakami, nie mowiac juz sprawdzaniu ortografii.


Jednak pisząc na forach obcojęzycznych starasz się pisać poprawnie (w miarę swoich możliwości językowych), bo wstyd byłoby Ci pisać jakąś np. łamaną angielszczyzną. Zawsze jednak możesz liczyć na pewną wyrozumiałość czytelników, jeśli jesteś dla danego forum obcokrajowcem. Jeśli jednak ktoś pisze w swoim ojczystym języku, to wybacz, ale mógłby się trochę postarać. Nie czepiam się przy tym ogonków, tu sprawa jest jasna.

  oxcart pisze:


  z troche innej beczki: zauwazam na forum tendencje do niechlujnego pisania, mowi sie o czytaniu ze zrozumieniem, ale czesto przyczyna nieporozumien jest o to co autor mial na mysli, niektorzy nie potrafia zgrabnie przelac swoch mysli na ekran, to jeszcze ok, ale piszacy nawet raz nie przeczytaja nawet raz tego co napisali, tylko odrazu klik w 'dodaj komentarz'

  pozrdrawiam
  Piotrek


Pod tym podpisuję się wszystkimi kończynami wesoły


  PRZEJDŹ NA FORUM