Windows 10 (automatyczne aktualizacje)
    SQ5KVS pisze:

Z dyskami jest tak ze jak już zaczynaja się pojawiać widoczne badsektory to znaczy ze ich kres bliski. Wynika to z tego ze dyski fabrycznie mają pewien „zapas” powierzchni i jeśli kontroler wykryje błąd w części „użytkowej” to może realokować cały sektor tamże, a użytkownik nawet się nie zorientuje (chyba ze popatrzy do smarta lub pogrzebie specjalnym programem). Jeśli już użytkownik widzi badsektory to znaczy nie dało się ich „zamaskować” (różni producenci mają swoje techniki), z mojego starego doświadczenia wynika też ze w takim przypadku dysk pada lawinowo, może to spowodowane starzeniem się mechanizmu głowicy, silnika albo jakimiś brudami w środku (np ppwstałymi w wyniku uszkodzenia powierzchni po kopnięciu desktopa czy upadku laptopa wesoły)

Prawda to, dodam tylko, ze dysków nie warto ratować. Jesli dysk okazuje objawy uszkodzenia to się je wyrzuca.