Jackson 1 - Problem z mocą i prądem spoczynkowym
Witam. Podpowie ktoś w temacie obeznany odnośnie naprawy Jacksona 1 ? A więc dzisiaj do mnie dotarło uszkodzone zakupione na ebay. Wiedziałem że jest uszkodzone jednak myślałem że tylko tranzystory. Sprzedający pisał że radio generuje tylko około 1W AMFM SSB, i tak jest. Zabrałem się za rekonesans. Końcówki oryginalne , prąd spoczynkowy na MRF477 90mA a na 2166 niestety minimalny możliwy do ustawienia to 290mA. Po kilku godzinach walki postanowiłem poświęcić mojego sprawnego Jacksona i przełożyłem z niego oryginalne tranzystory do zakupionego trupa, niestety efekt dokładnie ten sam a wlutowane tranzystory z trupa działają OK w sprawnym egzemplarzu. Obejrzałem dokładnie okolice i wszystko wygląda że jest OK, brak znaków przegrzania, luty OK, jednak prąd minimalny jak napisałem no i ta moc 1,5W. Wymieniałem diody ale bez żadnego rezultatu, wymieniłem dla pewności PRkę do regulacji jednak bez powodzenia. Nie wiem gdzie się zahaczyć i zacząć szukać. Po kilku mailach ze sprzedającym dowiedziałem się, że radio sprzedał po ponad 10 latach używania gdyż nie mógł naprawić problemu samodzielnie. Dowiedziałem się, że radio kiedyś miało jakiś z tego co opisała skrót mocy, choć nie widzę żadnych śladów z tym związanych, jakieś pół roku temu sprzedający podjął się usunięcia skrótu mocy aby przywrócić radio do stanu z przed i jak napisał podczas lutowania lub pomiarów (nie zbyt jasno napisane po angielsku) dokonał zwarcia na nodze 2166 prawej od strony druku do punktu gdzie jest przylutowana dioda. Po sprawdzeniu z schematem i wizualnie wynika, że chodzi o bazę która została zwarta do (-) diody. Powodem grzebania w radyjku miało być to, że nawet po demontażu skrótu mocy, radio nadal dawało tylko 10W SSB oraz AM/FM. Reasumując, wylutowane 2166 i MRF477 są sprawne, PRki wymienione, elektrolity i piki również, więc wygląda mi na to, że brak jakiegoś wysterowani. CO może być istotne, po podpięciu oscyloskopu po antenę w moim sprawnym jacksonie pokazywana jest częstotliwość nadajnika (zgodna z tą jaka powinna być) a w uszkodzonym skacze ona od 20 do 23 MhZ. Dzięki za wszelkie porady.