Dipol między dwoma budynkami
Czy prawo budowlane tego zabrania?
    ArT pisze:

      SP5WCX pisze:

      Ustawa prawo budowlane art. 62:
      Ust. 1. Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli:
      1) ....
      2) okresowej, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego i przydatności do użytkowania obiektu budowlanego, estetyki obiektu budowlanego oraz jego otoczenia , kontrolą tą powinno być objęte również badanie instalacji elektrycznej i piorunochronnej w zakresie stanu sprawności połączeń, osprzętu, zabezpieczeń i środków ochrony od porażeń, oporności izolacji przewodów oraz uziemień instalacji i aparatów,

      I to co wyboldowałem mogło być przyczyną wydania nakazu odłączenia sznurka od budynku szkoły. Bez wnikania w zawiłości norm o ochronie odgromowej i bez wnikania czy to antena krótkofalarska czy sznurek do wieszania mokrych gaci po praniu.


    Takich informacji tu potrzeba!
    Idziemy do przodu.

    a teraz...ja nawiedzony bez przerwy iskrowej, do niego bardzo szczęśliwy dowolnie normy stosującego.
    bo to właśnie przez dowolne stosowanie się do takich norm ta antena ma być zdjęta (PN -to oznacza normę w tym kraju).
      sp9nrb pisze:



      Jesteś nawiedzony i jeszcze do tego masz prehistoryczną wiedzę. Ostatnia zmiana PB była w tym roku. I tam jest wykaz na co należy mieć decyzję a na co pozwolenie. Poczytaj sobie i nie pisz co ci się wydaje a to co obowiązujące przepisy. Na dodatek chciałeś błysnąć i się spaliłeś. Podstawą procesu jest prawo budowlane i rozporządzenia. Normy są do dowolnego stosowania, natomiast jeżeli są przywołane w rozporządzeniu wtedy są obowiązkowe. Jeżeli twoja percepcja nie pozwala pojąć co to jest przerwa iskrowa w ochronie odgromowej to jest ona opisana w starej normie odgromowej część pierwsza. Banery też opisane w którejś normie i co ksiądz lata do urzędu z projektem banerów? A tobie radzę pomyśleć jeżeli widziałeś wykonanie odciągów masztów telekomunikacyjnych to tam właśnie jest połączenie elementu nośnego z elementami odgromowymi (izolatory z iskrownikami). Niestety musieli by zrezygnować z odciągu z tworzywa i zastosować tak jak robiono to dawniej odciąg metalowy sekcjonowany izolatorami. Myśl, jak rozwiązać problem a nie jak upier. Bo przy podejściu takim i obrażaniu ludzi zaczynasz przypominać wrednego bezzębnego mohera, chociaż pesel i choroby mają swoje prawa i nikogo wykluczyć nie można.

      JAK


    To co piszesz to może "Janusz" z otwartą gębą wysłucha. Może niech ci ksiądz powie, może trzymając Cię wygodnie na kolanie, że baner wisi dlatego, że nie jest konstrukcją trwałą i wisi na posesji właściciela ...a i pozdrów "mochery" na zebraniu - czy ja obrażałem kogoś wcześniej? Sorry Janusz-e.
    Nie chcę Cię SP9NRB- JAK obrażać, bo z zasady szanuję inne poglądy i doceniam krytykę.
    Błyśnij tu jakimś linkiem, a nie wątpliwej klasy erudycją... więc chcesz zastosować "izolator z iskrownikiem" - jaki?
    do odseparowania instalacji odgromowej do której chcesz zainstalować odciąg anteny (to nie maszt anteny, który ma być trwale połączony z LPS), który nie jest częścią LPS - Lightning protection system. Jeżeli jakiś maszt ma być częścią LPSC to musi być uwzględniony w pomiarach.
    Czekam na jakiś... a pewnie i głównie zainteresowany również na jakiś konkretny przekaz myśli rozwiązującej problem podparty jakimś linkiem regulującym "coś, cokolwiek" z tego zagadnienia, daj mi jakiś PN, EN, IEC, BSI, ANSI, a może jakieś ISO masz na taki "izolator z iskrownikiem". Potrzebne jest rozwiązanie a nie plucie na mnie jako odsyłającego do urzędu po konkretne informacje - bo urząd to samo zło, takie uosobienie "wrednego bezzębnego mohera"!
    P.S. - wyślij mi specyfikację "izolatora z iskrownikiem" na 50 kA i jakieś 100 milionów V.
    Chyba nie miałeś na myśli odstępów separujących zgodnych z serią norm PN-EN 62305, ale one odnoszą się wyłącznie do instalacji obiektu której ten odciąg nie jest częścią.
    Pozdrawiam
    rst.pl - to nie rozwiązuje problemu, ale można się coś dowiedzieć o odległości od "piorunochronu".

    Antena oprócz tego, że nie może być przywiązana do odgromnika to jeszcze musi być w "odległości separującej" od piorunochronu.
    wyjątek to Punkt 5. - ale on raczej tej anteny nie dotyczy, bo nie jest to sytuacja, w której zachowanie takiego odstępu nie jest możliwe.



Przepraszam ale to co pisałem wcześniej to niektórzy nawiedzeni nie przeczytali i teraz grają gieroja bo znaleźli to co o czym pisałem i chwała im bo umieją czytać.

Chcesz dyskutować to proszę polskie uprawnienia elektryczne klasy D oraz uprawnienia budowlane. Bo popisujesz się angielskim ale aborygeni w Australi też znają angielski i nic z tego nie wynika. Masz polskie uprawnienia-nawet zdezaktualizowane to podaj numer nawet na priv wtedy może rozmawiać jak budowlańcy. Nie masz to ..................

Podaj pełny numer przywołanej normy bo wiele z nich jest wycofanych to do którego pełnego numeru się odwołujesz?

JAK




  PRZEJDŹ NA FORUM