remont dachu i wezwanie do zdjęcia anten
wspólnota mieszkaniowa
    sp9nrb pisze:

... ciach...

Podpisując się obiema rencami pozwolę sobie dodać. Znajdźcie mi przedsiębiorcę, który chętnie poniesie dodatkowe koszty aby obca mu osoba realizowała swoją pasję. Czy wykonawca remontu dachu wyda z własnej kieszeni złotówki aby jakiś gość mógł postawić sobie anteny? Czy w przypadku konieczności napraw gwarancyjnych nie wykpi się od odpowiedzialności zrzucając winę na właściciela anten? I nawet gdyby uszkodzenia wystąpiły w innej części dachu nie powiedziałby: powstały przy stawianiu lub eksploatacji anten! Mnie nic do tego! I co w takiej sytuacji ma zrobić zarząd wspólnoty? Wyrazić zgodę na montaż anten czy też montażu zabronić? Mądry zarząd nie zabroni ale zgodnie z urzędniczą zasadą im więcej papieru tym czystsza dupa, zażąda odpowiedniego projektu budowlanego, ubezpieczenia na wypadek szkód powstałych przez uszkodzone anteny (zniszczenie hydroizolacji dachu + zalane mieszkania) itp. Nie wiem czy są odpowiednie ubezpieczenia ale znając zachowanie się ubezpieczycieli, ograniczenie działów do działu zawierania umów i działu odmowy wypłaty odszkodowań, warunkiem ubezpieczenia będzie przedstawienie projektu i regularne przeglądy techniczne.

A teraz pomyślcie chwilkę i zastanówcie się jakie podjęlibyście decyzje gdybyście byli prezesem zarządu wspólnoty a jekie gdy bylibyście wykonawcą izolacji dachu.