Zakupy Aliexpress - Agitacja polityczna czy brak wiedzy o podatkach na świecie ?
    sp9nrb pisze:

Mond73PL pisze:

No nic ja z programu 500+ nie korzystam ,ale jak widzę empatię naszego społeczeństwa to nie dziwie się ,że w naszym kraju jest jak jest (niejeden umarłemu by z nosa wyciągnął). I tak też pewnie pozostanie bo u nas tylko czubek własnego nosa niektórzy dostrzegają. Może wynika to z biedy a może ma jakieś inne podłoże każdy ma swoje wartości. Co do podatków to były są i pewnie będą od kiedy wszystko opiera się o system babiloński. Szkoda ,że film usunięto w końcu to opinia kolegi można się z nią nie zgadzać co nie znaczy ,że nie należy jej szanować.

Niestety ekonomii to ty nie rozumiesz. już dawno powiedziano, ze państwo nie ma swoich pieniędzy. Ono tylko dzieli pieniądze zapracowane przez innych. Gdybyś znał relacje ile zarabia pracujący nawet młody inżynier po studiach oraz ile dostają ludzie zapomogi tobyś zmienił zdanie. A pomyślałeś dlaczego 500+ jest tylko do 18 roku życia? Bo to jest tylko produkcja nizin społecznych. Bez szkoły (nawet zawodowej) bez matury, bez studiów.

JAK

Na zachodzie rozumieją ekonomię wystarczająco i jak się okazuje żyją w dobrobycie. Nie zgadzam się z Tobą. Z tego programu korzystają wszyscy -lekarze , prawnicy ...etc. Nadal sądzisz ,że produkują ludzi bez szkoły. Patologia owszem też jest ja znam wiele rodzin wielodzietnych które korzystając z programu benefitów w Polsce czy za granicą wyprowadzają swoje dzieci na inżynierów , magistrów, czy techników. I tylko jedną na osiedlu patologiczną z widzenia czy to znaczy ,że dzieci należy potopić i odmówić im pomocy bo rodzice nie są lekarzami ? Może się okazać wbrew twojej opinii ,że dzieci z patologicznej rodziny też wyjdą na ludzi. Wiadomo wszyscy dyrektorami nie zostaną ,ale czy to znaczy ,że im pomoc się nie należy. Generalnie z twojego twierdzenia wynika ,że otaczają nas ludzie bez szkoły może nawet patologia , ale ja tego wśród moich znajomych nie widzę nawet w dalszym otoczeniu.