Nowe pytania egzaminacyjne - propozycja
    sq8mxs pisze:

A mnie cały czas fascynuje Twoje indywidualistyczne podejście i wrzucanie wszystkich do worka, z którego każdy ma dostęp do takich możliwości jak Wasz klub. Szymon sorry ale osób z dostępem do Waszej wiedzy jest promil (chodzi mi o klub, zajęcia, szkolenia). Zauważyłem, że Ty patrzysz na to tak jak by każdy mógł ..., a może czas popatrzeć w ten sposób, że jednak nie każdy ma dostęp i nie każdy może ? Taka refleksja ?

Ja np w dobie obecnej pandemii miałem kontakt z tym że 30% dzieci nie było w stanie korzystać z lekcji zdalnych ... i nie dlatego że nie chciały, bo chciały, ale nie mogły. I uwierz mi znam gościa po pięćdziesiątce co przyznał się do 80% wiec widzisz nawet on nie wie, a co dopiero trzynastolatek.

Gdybym nie miał w domu trzynastolatki to bym Wam uwierzył i przyznał rację, ale mam w domu trzynastolatkę, a czasami robi ich się kilkanaścioro ...., ale nie przesadzajcie z tym dostępem do wiedzy, bo widzicie w dobie pandemii musieliśmy z małżonką właśnie skorzystać z tej wiedzy dla trzynastolatków, opierając się o internet ..... no życzę powodzenia .... wesoły mniej więcej tak jak tutaj na tym forum .... "wszyscy wielcy humaniści, k....a jego mać" - cytując klasyka.

Ja nie przeczę, że są ludzie, którzy dostępu do wiedzy nie mają. My w tej kwestii wiele lokalnie nie zmieniamy, na nasze kursy przychodzi garstka osób zainteresowanych tematem. Ale nadal nie można równać w dół. Jeśli nastolatek nie ma dostępu do internetu, bo jego rodziny na to nie stać, to tym bardziej nie będzie go stać na zakup radia, czy nawet kitu do poskładania.
Ja bym bardzo chciał np. latać na paralotni. Niestety miejsce gdzie mnie mogą do tego przygotować (też egzamin!) sa daleko i nie jestem w stanie jeździć cały czas. Nie płaczę z tego powodu, że egzamin zbyt trudny. Żadne hobby nie jest dla każdego. Jak ktos ma możliwości zajmowac się danym hobby to sie nim zajmuje. Jak nie to szuka innego. Lista do wyboru jest całkiem imponująca: https://cogiteon.pl/2020/12/wielka-lista-hobby/

P.S. Kilka razy nie zdałem też prawa jazdy, nie mam go do dzisiaj. Nie płaczę, że egzamin zbyt trudny, nie nadaję się do tego i już.