Zakupy Aliexpress - Agitacja polityczna czy brak wiedzy o podatkach na świecie ?
    Mond73PL pisze:

smerf pisze:

Sama prawda - ja zarabiam ja wydaje i chce płacić tyle ile to warte, a nie 3 razy podatek za to samo. Kupuje w polskim sklepie towar obłożony podatkiem dochodowym jaki płaci producent, dochodzi podatek vat i jeszcze ja musze płacić podatek dochodowy i nie mogę odliczyć sobie tego co już zapłacił producent i sprzedawca to jest potworne złodziejstwo w biały dziń i dlaczego?!?!??! by część ukradzionych - ale tylko część pieniędzy "dawać" nierobom a oni za to co dostają podatku dochodowego już nie płacą.
      Czyli mają wysoką bardzo wysoką kwotę wolną od podatku kilkanaście razy wyższą niż ja który na nich pracuje!!!!!!

Nikt nie chce płacić podatków wiadomo. A może znasz taki kraj gdzie jest inaczej i podatków płacić nie trzeba ? A co do pieniędzy może pójdą one na służbę zdrowia , na wojsko. Co do wydatków na dzieci to za PRLu ludzie marzyli aby mieć jakiś socjal a teraz gdy go mają to na niego sraj..... Wydaje Ci się ,że pobierający 500+ to patologia i niepracujący. Sądzisz ,że ludzie którzy mają dzieci to same nieroby ?

Człowieki PRLu przeważnie nie znali innego świata - stąd takie, a nie inne ich marzenia. Natomiast dzisiaj, jeśli by już ulżyć rodzicom, zwłaszcza wielu dzieci, to jednak nie przez odbieranie innym (a także im samym!) pieniędzy w pierwszej kolejności, żeby później powiedzieć "widzicie, rozumicie.... DALIŚMY WAM [z łaski naszej wielkiej!] furę piniendzy - bądźcie może nieco wdzięczni". Jak się okazuje człowieki PRLu wiecznie żywe. W pewnym kręgach znane jako Homo Sovieticus'y. I tutaj przychylam się do zdania @smerfa. Może niech nie zabierają po prostu, a nie przelewają z kieszeni jednych do kieszeni innych - oczywiście pamiętając o odcięciu doli dla operatorów tego procederu (czyli samych tych politycznych mend).