Nowe pytania egzaminacyjne - propozycja
    sq9wtf pisze:

Nie, sa tez sugestie, np Artura VSS co do usunięcia niektórych pytań z C. Z kilkoma się nawet zgadzam.

Ja jestem generalnie noga z elektroniki. Ale to absolutnie noga. Jakimś psim swędem udało mi się egzamin zdać, może jeszcze coś pamiętałem wtedy ze szkoły średniej. Nie jakiejś czołowej. Uznałem, że będę dobrym przykładem do tego, by się przez te pytania przegryźć.
    (...)

Przynajmniej coś pamiętałeś ze szkoły średniej. A co mają powiedzieć ci co skończyli zawodówkę? Mają się uczyć logarytmów teraz jak ich w szkole nie mieli?
No dobra, pal licho. Jest duże miasto typu Kraków w którym można zebrać odpowiednią ilość osób i zrobić kurs.
A co mają zrobić ci co mieszkają z daleka od takich ośrodków, nie ma w pobliżu żadnego innego radioamatora, a jak jest to niekoniecznie musi znać odpowiedzi na te pytania i na dodatek jest technicznym analfabetą bo na co dzień pracuje w stolarni, ale od zawsze pracował na CB i teraz chciałby rozszerzyć swoje horyzonty.... To trochę zaczyna się robić tak jak "apteka tylko dla aptekarza".

Kilka lat temu jak wprowadzono nową maturę to po sieci krążył taki zestaw przykładowych zadań:

Myślę że dla sporej grupy kolegów większość pytań może stanowić podobny stopień abstrakcji ,-)