Uziemienie anteny
    Grzegorz_SO3AK pisze:

Pytanie nie tylko martwe ,a wręcz szkodliwe. Martwe ponieważ instalacja w większości jest wykonana z rur z tworzyw sztucznych lub jest poprzecinana rurami z tworzyw - niejednorodna . Szkodliwe ponieważ uziemienie anteny ( przewodu) należy połączyć z dedykowanym uziemieniem dla tej instalacji antenowej, są możliwości techniczne i dostępność odpowiednich urządzeń aby to wykonać prawidłowo . Połączenie przewodu antenowego w celu odprowadzenia ładunku do metalowego kranu ( rury) w instalacji wodociągowej budynku ( gdy część tej instalacji jest niejednorodna i wykonana z tworzywa) w przypadku wyładowania spowoduje pojawienie się na tych częściach metalowych ogromnego napięcia o potencjale który w przypadku dotknięcia może dotkliwie porazić inne osoby , lub wręcz zabić.
    Pytanie z lat 50-tych gdy rury wodociągowe podłączano do instalacji i wykorzystywano jako uziemienie ochronne, robocze i odgromowe razem wzięte, często podłączano w celu poprawy zera w sieci zasilającej.

Zastanawiam się dlaczego ta "poprzecinana kawałkami rur plastikowych" instalacja wodociągowa nie jest zbocznikowana przewodem PE? Jak już pisałem tak zrobiono w moim bloku. Zakładam, że hydraulicy nie fatygowaliby się z dodatkową robotą i kosztami (były także pomiary!), gdyby nie było to konieczne. Więc dlaczego nie wszędzie - jak widzę - tak jest?