Anteny KF UKF (jaka dległoś zawieszenia od domu,szkodliwość)
[quote=sp9dfh]
    sp9fys pisze:

Rzeczywiście u nas zawsze jest pod górkę. Z relacji kolegi mieszkającego od wielu lat w Niemczech wynika, że w stosownym okresie podawali moc nadajnika oraz typy i szkic rozmieszczenia anten, o żadnych obliczeniach nie było mowy.

Dziękuję za wymianę opinii,
    tym wpisem kończę udział w dyskusji,

Andrzej

Twoj kolega, to albo ma tak opanowany j. niemiecki jak ja turecki, albo spal, jak robil swoje "papierki" zwiazane z antenami z cala pewnoscia trzeba bylo podawac w swoich danych bezpieczna odleglosc, ale mniej tu chodzilo o bezpieczna odleglosc operatora, ale i czy jest zachowana bezpieczna odleglosc dla osob przypadkowych, robilem to tak dawno, ze szczegulow nie pamietam. A na stronie DARC dla czlonkow, jest nawet do sciagniecia program WAT32, ktory, to oblicza i jest ciagle uzupelniany o nowe opcje. W wersji poczatkowej, bylo nawet mozliwe obliczenia , czy natezenie pola nie jest szkodliwe i nie zakloca pracy kardiostymulatorow, ale przed paroma laty stwierdzili, ze dzisiejsza technika tych stymulatorow jest tak doskonala, ze nie daje sie zaklocic i odstapili od tego obowiazku.
Troche wiecej na temat tego programu na stronie autora:

73! Johann