Anteny KF UKF (jaka dległoś zawieszenia od domu,szkodliwość)
    Bladawiec pisze:

sp5it pisze:

Można by policzyć natężenie pola z arkusza Dionizego ale żeby całkowicie rozwiać wątpliwości proponuję zaopatrzyć się w certyfikowany miernik natężenia pola i zmierzyć.
      Ew. zlecić komuś taki pomiar.
      M

Raczej potrzeba wrócić do książek i poczytać o BHP przy pracy radiostacji, czyli o szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego na ciało człowieka. Zapoznać się z normami natężenia pół na poszczególnych zakresach wziąć metr drutu i pomierzyć odpowiednio napięcie i prąd.

Tylko pamiętaj że my pracujemy nie często ,mnie wyszło że w miesiącu miałem aż 5min pracy nadajnika i o czym my tu mówimy ,te wszystkie obliczenia są dla stacji o sygnale ciągłym .Dobry krótkofalowiec jak wyrobi 2h pracy nadajnika w miesiącu to naprawdę musi dużo pracować i przeżuwać szmaty każdego dnia .