Luz pomiedzy rurami anteny
    Jacek_sp7vmz pisze:

      SP2LIG pisze:

      Dodam jeszcze że śruba przelotowa + tylko jedna nakrętka to nic innego jak podcieranie tyłka szkłem, nie ma kontrowania gwarantującego nierozłączność. Podkładka sprężynowa + jedna śruba to też jest total lipa jak wyżej.


    Nacięcie większej rurki powoduje, że ściskanie, czy to opaską czy cybantem, jej średnica wewnętrzna "zrównuje się" ze średnicą zewnętrzną cieńszej rurki. Jak dociskają śruby przelotowe? Muszą zgnieść rurę zewnętrzną na tyle aby zacisnęła się na rurze wewnętrznej.
    Który sposób lepszy? Jest szkoła Otwocka i Falenicka... bardzo szczęśliwy
    Wiele zależy też od różnicy średnic.


Przy nacieciu i śrubach trzeba je dać w plaszczyźnie prostopadlej do nacięcia. Otwory też osłabią obie rury. Mam obecnie wlaśnie takie naciecie i opaski nierdzewne ale to jest tylko stopniowany GP na 20m. Najbardziej jednak,przemawia do mnie,kompilacja kilku Waszych propozycji i zastosowałbym w nowej konstrukcji: Przemyślane stopniowanie z małym luzem gdzie wystarczy tylko jedno naciecie dla zmniejszenia obwodu wiekszej rury. Otwór na końcu naciecia dla umozliwienia nagiecia scianki bez spłaszczania calej rury, w miarę szerokie opaski z gwintowanym gniazdem a nie fragmentem gwintu na taśmie. Takie opaski mają mały zakres regulacji wiec w zasadzie trzeba je dobrac na kazdą srednicę. (byly kiedyś takie na alle na fi 25). Przy 2 opaskach myślę że uzyskamy efekt jak przy zaciskanych złaczach koncentrycznych gdzie "styk" bedzie po calym obwodzie i na wiekszej powierzchni.


  PRZEJDŹ NA FORUM