Powstaje serial o powodzi na południu Polski.
Rola do odegrania.
W każdym ministerstwie jest komórka odpowiedzialna za szeroko pojęte bezpieczeństwo. Rolą tych komórek jest nie tylko uświadamianie zagrożeń ale także pokazywanie i wdrażanie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo.
1. Są ruchy które to realizują ale. Czego nie lubią urzędnicy? Urzędnicy nie lubią pomniejszania ich roli, dlatego, trzeba jasno przedstawić decydentom jaka jest rola elementów społecznych. W czasie powodzi bardzo dobrze zdała egzamin praca na rzecz PCK i innych organizacji pomocowych. Była to łączność z kierowcami wiozącymi pomoc. Była to rozproszona sieć meldunkowa, gdzie z prostych komunikatów można się było dużo dowiedzieć. Była to dublująca sieć powiadamiania o potrzebach pomocy. Były też komunikaty przesyłane różnymi sieciami i pokrętnymi drogami aby tylko dotarły w miejsce przeznaczenia.

2. Urzędy mają ograniczone środki ale jeżeli decydentowi przedstawi się uzasadnione rozwiązania to i parę złotych się znajdzie, a i proboszcz pozwoli na postawienie przemiennika na wieży kościoła.

Na tym kończę ale w głowie walczą dwa przysłowia "Co wy ...... o wojnie jak w kraju spokojnie" z "Nowe przysłowie Polak sobie kupi przed szkodą i po szkodzie ........."