I Ogólnopolska Konferencja Uczestników Programu ARISS

2. za materiały trzeba zapłacić? - trzeba
    3. za nocleg trzeba zapłacić? - trzeba
    4. za poczęstunek w przerwach trzeba zapłacić? - trzeba

A czy na codzień nie musisz płacić za swoje jedzenie? A za ksero? Używanie kserografu czy drukarki w firmie do celów prywatnych to przestępstwo! Podobnie kawa, herbata i cukier w pracy, kupowana z pieniędzy promocyjnych firmy, może być użyta tylko w ramach promocji firmy dla gości, a nie dla pracowników.

Gdyby konferencja była np. w Warszawie to zapewniłbyś przyjeżdżającym np. 50 osobom nocleg za darmo? Z tego co mi wiadomo to ceny w stolicy są dużo wyższe za nocleg niż na "prowincji". Opcja stolicy była rozważana, bo byli sponsorzy w Warszawie, ale od niej z kilku powodów odeszliśmy. Były też propozycje innych miast - zostaliśmy przy centrum Polski.

ANWA pisze:

Polska mentalność jak widać jest taka, że jak pokazują się opinie krytyczne to organizator zaczyna się obrażać, a może tu publicznie zrobi to co zrobił nie publicznie koordynator PZK ds. ARISS i przyzna się, że strona potencjalnych uczestników wprowadzała w błąd i pod wpływem zwróconej uwagi została zmieniona.

Tak na jednej ze stron był błąd informujący o opłacie 70zł. To już zostało na forum wyjaśnione. Zmiana wyglądu strony była też spowodowana czymś zupełnie innym, o czym nie napisałem w informacji na priva do osób które wcześniej wzięły udział w ankiecie, i zdeklarowały się wziąć udział w konferencji, jeśli taka będzie w dniach 14-16 X.

ANWA pisze:

Co do samej konferencji pomysł słuszny i właściwy, (...)

Dziekuje(my)

ANWA pisze:

(...) ale już realizacja pomysłu wychodzi jak zwykle w wydaniu Polski, byle szybciej, byle by zrobić - jakoś tam będzie.

(...)

Czy potrzebny jest aż tak duży pośpiech? Może warto było więcej czasu poświęcić na przygotowanie i włożyć w to więcej pracy.

Nie byle jak, ale porządnie. Pomimo braku kasy! Z tego co pamiętam to Ty drogi kolego od dawien dawna planowałeś coś zrobić, nawet terminy mi podawałeś i co z tego wyszło? Po raz drugi wielkie nic. Przy okazji pamiętaj proszę, że działania Grupy ARISS Polska i moje jako koordynatora ARISS z ramienia PZK mają za zadanie wesprzeć także Twój przyszły pomysł "szkolnego kontaktu ARISS".

Jak już Ci wcześniej pisałem, miałeś wątpliwości, pomysły o których pisałeś do mnie na priva, to była cenna konstruktywna dyskusja e-mailowa. Czyż tak nie było? Czasami Twoje listy musiałem czytać po dzieścia razy i dopytywać się co masz na myśli. Zawsze się starałem i będę starał słuchać, co inni mają do powiedzenia. Skoro ktoś zabiera głos to oznacza, że chce coś doradzić i należy to wysłuchać i przemyśleć... czasami długo. Więc jeśli masz coś do doradzenia, to wiesz jaki jest mój prywatny adres e-mail. Obelgi i wytyki publiczne nic nie wnoszą do tego tematu.

Termin konferencji zapadł już dawno i nic go nie zmieni, informacja poszła w prasie i w innych mediach. Zaznaczam, termin konferencji był wyznaczony dużo wcześniej, niż jakiekolwiek inne terminy na dzień 15 X.

W każdym razie już dzięki tym informacjom o konferencji ARISS wiele osób dowiedziało się, że uczniowie w swojej szkole mogą mieć własną amatorską minitelekonferencję z astronautą będącym w kosmosie na MSK . A to wszystko dzięki krótkofalowcom-radioamatorom. I to już uważam za sukces.

Odpowiedź na Twoje zarzuty zajeła mi cenne 73 minuty. Wybacz, mam inne ważne zadania do zrobienia, niż publiczne zaczepki i przepychanki... np, włączyć radiostację i porozmawiać.

Chcesz publicznie ze mną dyskutować na forum, to proszę podpisz się dla innych czytelników kim jesteś. Mnie nie musisz, bo już mi się kiedyś przedstawiłeś, a na dowód tego, że wiem kim jesteś wysłałem do Ciebie, kilka dni temu e-mail.

Pozdrawiam,

Korzystając z okazji zapraszam do uczestnictwa w konferencji. Tu musimy to wcześniej pozamawiać i zarezerwować ilość miejsc. Dlatego osoby, które planują przyjechać proszę o rejestrację, choćby za 0zł. Przygotujemy dla Was identyfikatory i może coś jeszcze. Zapraszam na stronę: ariss.krotkofalowcy.org http://ariss.krotkofalowcy.org