sr0wx.py
czyli co tam panie w eterze
    sp3myx pisze:

    Mam jeszcze pytanie: czy komputer służy do pobierania danych z sieci internetowej, czy również angażowany jest do wysyłania danych do sieci ? Jaki ruch w sieci powoduje praca programu obsługującego stację ?
    73!


Komputer służy do pobierania danych, preparowania na ich podstawie informacji i jej odtwarzanie (czytanie "na głos"). Póki co nie są wysyłane żadne dane do Internetu, ale w przyszłości (niedługiej) mogą to być ramki APRS z informacją o bieżącej pogodzie i/lub (na czym bardziej mi zależy) komunikat przekazany SMSem przez Kogoś Bardzo Ważnego (koordynatora łączności kryzysowej, wójta, etc.).

Ruch w sieci zależy od ilości modułów, które pobierają dane. Moduł imgw_podest (czyli stan rzek w danej zlewni) pobiera bardzo dużo danych gdyż pliki w których IMGW "udostępnia" te dane ważą niejednokrotnie po 200kB :/

Był (dalej jest) jakiś plan kompresowania tych danych bądź wycinania na jakimś serwerze niepotrzebnych danych, ale póki co nie jest to priorytetem (chyba, że jest!). Dążyć będę do tego, aby stacja nie pobierała/wysyłała więcej danych w miesiącu niż 1 GB.


  PRZEJDŹ NA FORUM