Komentarze do "Zaprezentuj swój RADIO SHACK"
    SQ6ZZZ pisze:

sq3nto pisze:

Do "wykręcenia" ludzkiej mowy wystarczy 4 punktowy EQ z regulacją dobroci.

Otóż to. Niestety w najpopularniejszych transceiverach są 2 (Icom, lo/hi) lub 3 (Yaesu, lo/mid/hi) punkty. Cholernie brakuje tego czwartego. Wczoraj pół wieczoru próbowałem pozbyć się częstotliwości powodującej puszkowe brzmienie a docelowo wzbudzanie, w zestawie Heil ProSet Elite 6 + FT-2000. Nic z tego. Bez zewnętrznego EQ się chyba nie obejdzie. Aż zaczynam żałować, że nie zamówiłem wersji iC, którą potem jakoś podłączyłbym do Yaesu.

J.

Spoko spoko. Już wiem o co Ci chodzi. W sprzęcie krótkofalarskim trudno uzyskać dobre brzmienie. Mój kolega kupił ostatnio Icka 7000 i brzmi na UKFie niekorzystnie. O tym 4 punktowym korektorze napisałem w odniesieniu do profesjonalnej realizacji dźwięku jako optimum. Mam świadomość, że w fabrycznych TRXach jest to niewykonalne. Ja obcuję z trochę innym sprzętem (np. ALLEN&HEATH ML3000 840B + rack efektowy). Myślę, że spokojnie moglibyśmy pogadać o wielu pokrewnych tematach wesoły

PS. Co do puszkowatości: ja wycinam wszystko poniżej 100 Hz (nie ostro), coś między 650 Hz a 1kHz i ok. 3,15 kHz. Potestuj.