Zakup ic 7000
    SP5UHG pisze:

    Witam.Noszę się z zamiarem kupna tego radia.Czy są ju nowsze modele ,które mają poprawione mikrofony i wentylację .Nie mam teraz dostępu do netu więc nie mogę poszukać .Jak się sprawa przedstawia z wersjami ,która najciekawsza?Z góry dziekuję


Jestem użytkownikiem IC-7000 wersja EU od 36 m-cy i nie jest to mój podstawowy trx, lecz muszę przyznać że najchętniej na nim pracuję. Pomimo niektórych nieciekawych opinii na jego temat to mój jest prawie bezawaryjny.
Jak dotychczas wymieniłem w mim tranzystor wzmacniacza odbiornika 2m który padł najprawdopodobniej w wyniku bezpośredniej bliskości anteny kf LW i ukf oraz przylutowałem w niechlujnie zarobione przewody w gniazdach bezpieczników na kablu zasilania/spadek napięcia pod pełnym obciążeniem. 4,5V/ gdzie moc spadała do poziomu 60W. Co do nadmiernego grzania się tego radia to u mnie taki efekt nie występuje zresztą można włączyć sobie w menu wskaznik temperatury PA i wszystko widać. Zresztą posiada on ograniczenie mocy po przekroczeniu temperatury końcówki PA /sam doświadczyłem tego po zakryciu otworów wentylacyjnych w górnej pokrywie/.
Co do mikrofonów to faktycznie pierwsze wersje w tym i moja posiadały zbyt małą czułość lecz po wymianie wkładki na inną pochodzącą z motoroli GP-300 wszystko było ok szczególnie na fm. Po podłączeniu mikrofonu stołowego /Icom SM-8/ i ustawieniu do łączności lokalnych TBW w przedziale 200-2900 Hz, modulacja jest porównywalna z radiami z wyższej półki. Ogólnie oceniam to radio jako udane z dobrym odbiornikiem na kf i dsp porównywalnym z IC-756 pro-3. I jeszcze jedna uwaga co do ustawień kompresora mikrofonu! Po przekroczeniu wartości "1" barwa modulacji trąci trochę blachą i to w każdej wersji. Lepiej jest ustawić większe wzmocnienie mikrofonu a kompresję pozostawić w pozycji "1" lub ją całkowicie wyłączyć.


  PRZEJDŹ NA FORUM