Demontaż anten KF przez Spółdzielnie Mieszkaniową w Pile.
Kolego ANWA wygląda że jesteś rzecznikiem prezesa SM albo to ty miałeś jakiś udział w całej tej sprawie.
Szkoda mi czasu ale jeszcze kilka słów ci napisze. Polskie prawo pozwala zamontować tobie dowolny typ anteny bez zgody prezesa Każdemu mieszkańcowi spółdzielni. Pod warunkiem nie uszkodzenia wspólnego mienia a więc dachu, elewacji, kanałów wentylacyjnych klatki schodowej i taka instalacja musi być tak wykonana aby nie zagrażała bezpieczeństwo mieszkańców. Teraz kilka krotnie spotkałem się ze stwierdzeniem że skoro jest kablówka nie wolno instalować anten satelitarnych- no niestety wolno bo każdy mieszkaniec ma prawo do wyboru oglądanego programu. Mało tego częstą praktyka kablówek jest taka polityka aby zmusić mieszkańców do kupowania kablówki zmieniając ofertę programowa podstawowej anteny zbiorczej. Taka antena musi zapewnić odbiór wszystkich kanałów ogólnie dostępnych obecnie dochodzi zakres kanałów cyfrowych. W mojej miejscowości kablówka zrobiła taki trik jest nadawany ogólnie tvn a kablówka zamiast niego daje kanał TVPolonia chcąc skłonić ludzi do wykupienia abonamentu na najtańszy pakiet. W tym wypadku każdy mieszkaniec może bez zgody prezesa wykonać sobie taka antenę na TVN ponieważ SM nie zapewniła go.
Druga sprawa kablówka musi przy podpisaniu umowy zażądać od ciebie okazania opłacenia abonamentu rtv (istnieje taki przepis)i jeśli płacisz dopiero wtedy może z tobą podpisać umowę dotyczy ten przepis także anten satelitarnych na abo. Na przykład kupujesz sobie internet szerokopasmowy satelitarny bo masz taki kaprys twoje prawo instalujesz antenę czasza ma zwykle 1,5m średnicy (trochę zależy od położenia geograficznego) płacisz i montujesz i co pan prezes mówi że nie bo ma takie widzimisię no nie może bo ograniczył by ci prawa obywatelskie może i powinien dopilnować aby zainstalowana instalacja była zgodna z prawem i nie spowodowała uszkodzeń bloku.