Komentarze do "Zaprezentuj swój RADIO SHACK"
    SQ6ZZZ pisze:

    @SQ7BCE: tak, wszystko jest podłączone do transceivera. Zamiast zbliżeń dam linki do stron producentów (tam są zdjęcia HiRes).

    No to po kolei...

    Na zdjęciu mikrofony firmy RODE (IMHO jedna z najlepszych firm na świecie produkująca mikrofony studyjne). Pierwszy to dynamiczny mikrofon broadcastingowy RODE Procaster (http://www.rodemic.com/mics/procaster) a drugi to wielkomembranowy studyjny mikrofon pojemnościowy wymagający napięcia Phantom +48V , RODE NT1-A (http://www.rodemic.com/mics/nt1-a). Podobno najcichszy studyjny mikrofon świata w kwestii tzw. szumów własnych!

    Z mikrofonu sygnał wchodzi do "wieżyczki" sygnowanej logiem BEHRINGER po lewej stronie radia, i tak od samej góry:
    - ULTRAGAIN PRO MIC2200 (http://www.behringer.com/EN/Products/MIC2200.aspx) – dwukanałowy mikrofonowy wzmacniacz lampowy zapewniający wstępną korekcję, redukację przepustowości poszczególnych pasm i przede wszystkim napięcie Phantom (+48V).
    - ULTRACURVE PRO DEQ2496 (http://www.behringer.com/EN/Products/DEQ2496.aspx) – "serce" całego systemu. Bardzo rozbudowany procesor łączący w sobie szereg funkcji: podwójny (graficzny i parametryczny) 31-punktowy equalizer, bramka szumów, kompresor, limiter, ekspander, stereo imager, stereo delayer, feedback destroyer, analizator czasu rzeczywistego i wiele innych.
    - COMPOSER PRO-XL MDX2600 (http://www.behringer.com/EN/Products/MDX2600.aspx) – rozbudowany kontroler dynamiki oraz de-esser, dynamiczny enhancer i kolejna bramka szumów.
    - VIRTUALIZER 3D FX2000 (http://www.behringer.com/EN/Products/FX2000.aspx) – potężny procesor efektów (pogłosy, delaye, phasery, modyulatory i wieeeeeele wieeeeele innych), u mnie używany do uzyskania efektu głębii modulacji.

    Tak obrobiony sygnał jest już gotowy do wprowadzenia do transceivera, a jednocześnie wpada do interfejsu MOTU UltraLite-mk3 Hybrid (http://www.motu.com/products/motuaudio/ultralite-mk3/). Urządzenie to jest w zasadzie kompletnym studiem nagrań (polecam zapoznanie się z poszczególnymi podstronami powyższego linku bo to na prawdę kosmiczne urządzenie), u mnie jednak obecnie używane jest do graficznego śledzenia sygnału na ekranie komputera. Innymi słowy, na ekranie komputera oglądam efekt ustawień wszystkich poprzednich urządzeń w postaci wykresów, analiz widm itp., dzięki czemu z łatwością mogę zaingerować w częstotliwości niechciane, a uwypuklić te, na których mi zależy.

    Uff... to się napisałem :-) Chodzi mi po głowie taka mała wideoprezentacja wszystkiego. Ale jak zwykle... brak czasu. Jednak niebawem postaram się zmotywować, wtedy zobaczycie jak to wszystko działa na żywo.

    P.S.
    A kilometrów kabli z tyłu wszystkiego nie sposób policzyć. Dodam, że wszystkie urządzenia spięte są ze sobą kablami tylko i wyłącznie XLR, firmy Proel. Niejednokrotnie po kilka kabli z/do urządzenia. A więc plątanina całkiem pokaźna :-)

    P.S. II
    Jak pisałem wcześniej, obecnie używam innego radia oraz innego mikrofonu głównego. Powyżej opisałem to, co na zdjęciach. Nowy shack postaram się sfotografować i opisać niebawem.

    Pozdrawiam,
    Jarek SQ6ZZZ


Szanowny kolego Jarku zapytam z czystej ciekawości, podkreślam z czystej ciekawości bez jakichkolwiek podtekstów. Do czego też służy koledze ten Alan 87 załączony na "bandzie" D kanał 19 FM i nawet z podłączoną "gruchą" co widać na zdjęciach forum, qrz.com i jeszcze gdzieś indziej. Zdaję sobie sprawę że może mi kolega powiedzieć "a na twoim zdjęciu też jest Alan 87" U mnie to "radyjko" jest połączone z taką skrzynką która umożliwia mi słuchanie pasm amatorskich w zależności którą podłączę to słucham na KFie lub UKFie Od bardzo dawna nie mam anteny na pasmo 11m więc radio na tej częstotliwości jest nie używane tak że nawet nie wiem co obecnie na tym paśmie się dzieje.
Pozdrawiam i zasyłam 73
Stanisław
Rybnik
SP9-5094KA


  PRZEJDŹ NA FORUM