Demontaż anten KF przez Spółdzielnie Mieszkaniową w Pile.
Czytając ten wątek zanim dalej się wypowiem proszę mnie oświecić jak instalacja antenowa była zamontowana w tym bloku.Czy była to tylko antena zbiorcza z podstawowymi kanałami i należała do spółdzielni, czy też instalacja antenowa była (jest)własnością tv kablowej która to ma umowę ze spółdzielnia na przekaz telewizji typu antena zbiorcza plus tv kablowa. I ostatnie czy w bloku funkcjonowały oba systemy. Według opisu widać że uszkodzone anteny a w zasadzie ich wartość przekracza wspomniane 200zł. W zasadzie w każdej sytuacji anteny zdemontowane nawet wtedy gdy spółdzielnia wysłała pismo stanowiące o rzeczy jednak antena dalej nie została usunięta . Wykonanie usunięcia anteny mogło nastąpić bez obecności właściciela jednak usunięty przedmiot nie uszkodzony powinien zostać złożony w magazynie a jego właściciel powinien być wezwany do odebrania i pokrycia kosztów usunięcia. Jeśli by w dalszym ciągu właściciel uchylał się od zapłaty spółdzielnia miała prawo na odsprzedanie przedmiotu (anteny) w celu odzyskania kosztów jej demontażu.W tym wypadku można zespół kierowniczy SM podciągnąć pod działanie na szkodę spółdzielców i zaproponować odpowiednim organom kontrole .No ale jeśli mogę to proszę o informacje.
I jeszcze jedno jak długo wisiała antena na bloku.