Kenwood TS-50 - brak nadawania.
Witam kolegów.
Kenwood przestał emitować moc w trakcie łączności.
Zastanawiam się teaz czy to końcówka lub driver czy problem tkwi gdzie indziej.
Jako, że dostęp do tranzystorów w stopniu końcowym wymaga długiego posiedzenia i rozebrania sporej części urządzenia
chciałbym spróbować wykluczyć lub potwierdzić uszkodzenie końcówki mocy. TRX zawsze był podłączany do zestrojonej anteny, również w momencie uszkodzenia. Teraz przy próbie nadawania prąd jest nie dużo wyższy od prądu przy odbiorze RX: 930mA a TX: 1340mA.
Wydaje mi się, że gdyby padnięta była końcówka to jednak driver pobierałby znacznie większy prąd podczas nadawania? Sprawdzałem sondą domowej roboty (niewyskalowaną) poziom sygnału w.cz. sterującego driver i wskazówka mikroamperomierza (100uA) ledwo się wychyliła (10% skali).
Podejrzewam, że może przyczyna tkwi w sterowaniu? Liczę, że może ktoś doświadczony w tej materii podpowie co robić dalej...