Yaesu ft-897: nie działa emisja psk w trybie DIG
  SP1JPQ pisze:

  Petroniusz,

  być może jakaś pomroczność poranna mnie dopadła, ale rozjaśnij o jakim gniezdzie AF w Icomie piszesz.

  I co Ci chodzi z i niemożnością wysyłania sygnału w Yaesu na LSB?

  Nie będę powtarzał po Andrzeju, ale tak się zastanawiam po co ludzie tak kombinują jak konie pod górę?

  Pozdrawiam
  Jurek
  SP1JPQ & SO1D

Oczywiscie gniazdo ACC1 i pin nr 5 czyli wejście AF (audio frequency)

Ja też sie zastanawiam dlaczego Yaesu tak kombinował jak koń pod górę i w piachu. Zagmatwano w moim FT-920 ta sprawe kompletnie.
Szkoda tutaj opisywac bo to nie ten temat - odesle do specjalnej aplikacji - http://www.wm7d.net/hamradio/yaesu_pages/ft920/problems/rtty_note.html oraz tutaj http://www.wm7d.net/hamradio/ft920/problems/
Dodam tylko że kosztowało mnie to kilka ładnych dni pracy- uzyskanie z radia modu FSK bez przełaczania z tyłu idiotycznego pstryczka.
Proszę mnie tutaj nie posadzać o komplikowanie jak to zrobił Andrzej. Ja wiem że Andrzej wie wszystko lepiej i szybciej ale w takim razie mógłby pokusić sie o wytłumaczenie i podzielić się swoja wiedzą na temat Yaesu FT-920. Na przykład co to ma znaczyć z angielskiego -->>na polski->> i na zrozumiały język : tryb pseudo-USB i pseudo-LSB ? taki dziwny
Sorry w ogóle za w sumie off topic - ale Yaesu to Yaesu.lol
Tak jeszcze dodam że radio wyprodukowane w roku chyba 1998 ? (lub młodsze) ciągle operuje w opisie technicznym emisją "packet" tam gdzie wszyscy prawie używają "PSK". Czyżby PSK było wtedy aż taka nowością?


  PRZEJDŹ NA FORUM