Yaesu FT 70
    sq9mez pisze:

Co do temperatury to moje też się grzeje jako że pracuje z eliminatorem , nigdy nie sprawdzałem na wyświetlaczu ale biorąc do ręki jest dobrze ciepłe i tak od początku. Teraz więcej pracuje przez hot spot z mocy minimalnej to jest spokój . Raczej bym się nie przejmował pod plastikowa obudowa jest solidne chasis nic się nie stanie . Co do 2pytania to pracuje głównie na c4fm przez mh34 i nikt nie narzeka że za cicho , nie mogę sprawdzić jak jest ustawione bo radio zostało w ciężarówce w poniedziałek wracam do pracy to najwyżej edytuje . Jeśli chodzi o programowanie to cóż jest skomplikowane ale po kilku takich operacjach już się to robi intuicyjnie ,przynajmniej dają kabel i program można by rzec w komplecie.

Dziękuję ci bardzo za odpowiedź. Co do grzania, to już zauważyłem, że to jest taka nieszkodliwa przypadłość. Cóż radio szczelne, ipx54, więc coś za coś. Gorzej to jest na zasilaniu z kabla (dużo szybciej się grzeje), bo napięcie jest większe coś ponad 10V, ale na baterii max 8.2V jest to akceptowalne i nawet nie zauważalne.

Natomiast co do czułości mikrofonu. Zależy mi na porównaniu mojego radia z innym, bo właśnie nie znajduje żadnych informacji o takiej przypadłości, ba, nawet dzwoniłem do con-sparka i serwisant nie kojarzy żeby ktokolwiek narzekał na coś takiego, więc sugeruje to przypadłość mojego egzemplarza. U mnie w FM micgain na max sprawia, że jest to akceptowany poziom głosu (czyt. jest komfortowo dla słuchacza), ale w porównaniu z innym radiem nadal ciszej, a wydaje się że taki stan powinien być na poziomie środkowym czyli 5, co u mnie sprawia że jest cicho, nie mówiąc o poziomie 1 gdzie nic nie da się zrozumieć (jakby ktoś był w drugim pokoju).

Piszesz, że radio zostało w ciężarówce. Być może byłbyś w okolicach Wrocławia, albo Jasła (bo tam też bywam dość często), to byśmy porównali to dosłownie na chwile. Niestety tu musi być ten sam rozmówca, ten sam micgain, żeby to miało jakikolwiek sens. Jeśli nie, to mogę gdzieś podjechać jeśli to nie drugi koniec Polski wesoły