Kondensator sprzęgający napięcie anodowe
Bardzo ciekawy temat.
cytat:

"Postanowiłem teraz zlutować i zainstalować kondensator blokujący napięcie anodowe na dławiku anodowych. Wykonałem go z 3 połączonych równolegle kondensatorów KSO 4,3nF na 2KV. Połączyłem je ze sobą drutem 2mm a na końcówki drutu przylutowałem uszka lutownicze. Po czym wkręciłem go do modułu W.CZ."



link:http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:NEm5C2PWIhcJ:slavkop.republika.pl/PAGU50/PAGU50.html+wzmacniacz,+kondensator+blokujacy+napiecie+anodowe&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=us&source=www.google.com

N2XJN:
Dla mnie wazne jest nie to ze cos sie dzieje ale dlaczego sie dzieje- jesli wogole juz sie dzieje. To nie tylko jeczenie.kondensatora.... ale ta piekna gra napiecia,pradu i impedancji.Natura bestii ktora nie ugryzie jesli jej nie sprowokujesz. Matka Ziemia i jej prawa



cytat:"okazało się ze mój dławik anodowy wykazuje rezonans przy częstotliwości około 12,5MHz. Zauważyłem że kondensator filtrujący przy dławiku zaczynał jęczeć i było widać malutkie iskierki płynące po kondensatorach.. Będę musiał jednak wymienić te kondensatory na lepsze (już kupiłem na allegro nowy solidny kondensator W.CZ na napięcie 3,5KV – taki śliczny grzybek za jedyne 30zł J). Może też odwinę trochę zwojów z dławika, by przenieść ten rezonans w stronę wyższych pasm."

http://www.rozenek.com/polski,585
Cytat:"Powyższe rozważania dotyczą wzmacniacza obciążonego. Bez obciążenia napięcie w.cz. będzie znacznie większe i mogą występować przebicia.
Kondensator blokujący zasilacz napięcia anodowego do masy powinien być przewidziany na nap. co najmniej równe napięciu nieobciążonego zasilacza (przy CW) oraz co najmniej na dwukrotne napięcie anodowe przy pracy fonicznej."




ADS KRZYSIU? lub inni koledzy a moze ktos sie posili na odpowiedz dlaczego?




sq1dns
cytat:
"mam w kolekcji
jednego paszka K15Y-3 470pF 15KV 40kWar
który na 3,700mHz dostał przebicia."
i znow pytanie poraz kolejny.. Dlaczego? wesoły



  PRZEJDŹ NA FORUM