Głośnik Yaesu MLS-100
Do FT-817ND
Jurku ! Ja mam kilka sztuk urządzeń i zawsze zewnętrzny głośnik sam dorabiałem. Mam kilka " patentów " jak chcesz to się z Tobą podziałkuję opisami. Nie przepłacaj szkoda kasy. Weź zwykły glośnik od Tarabana - super chodzi na SSB. A najlepiej pracuje mały głośniczek od Rubina 714 P tylko że to cztery Omy. Jeżeli już " musisz " mieć coś z " wyższej półki to fajnie pracują głośniki samochodowe ( cztery Omy) a konstrukcja obudowy wymiarami zbliżona była by do głośnika do Kenwooda. Warto zbudować specjalną kolumne głośnikową jak ja do swego Drake TR4CW , zespół trzech głośników dostrojonych rozmiarami tak aby duże przenosiły tylko CW a mały tylko SSB. Służy to tego specjalna zwrotnica. Banalnie prosta konstrukcja. Tyle że u mnie te głośniki leżą bez obudowy ( lenistwolol) pomimo to wspaniale pracują. Po zabudowaniu pracowały by jeszcze lepiej ale na razie wystarczy to co jest. Szkoda kasy zrób to sam - jak mawiał przed laty Pan Adam S.