SWL ARISS - ISS
Informacje o ARISS możliwych do nasłuchów w SP
A tu Krzysiu, pomoc wujka Google, który poświęcił mi chwilę czasu:

Teraz kolejny ARISS ZE schroniska, Prawie Jak polskie Głubikowa Space Center

Kontakt ARISS planowane Youth Hostel "La Foresta", Włochy

Piątek 01 lipca 2011 około 14.48 UTC, co stanowi 16.48 CEST, kontakt ARISS planowane jest z Youth Hostel "La Foresta", Włochy.

Od 2009 roku, na Youth Hostel "La Foresta", w pobliżu jeziora Trasimeno i Perugia, Panda Avventure organizuje jeden z najciekawszych programów edukacyjnych: "Astronauci w Las" dla około 200 dzieci w wieku od 11 do 14 lat.

Program łączy w sobie badania Ziemi z badaniem przestrzeni kosmicznej i badań przestrzeni kosmicznej i wielkiej gry rolę. Dzieci zaproszone są do wyobrazić sobie siebie jako "Aliens» wylądował na naszą planetę z przestrzeni, a do udziału na co dzień do różnych "Misja", aby odkryć problemy ekologiczne Ziemi i starają się znaleźć rozwiązania.

Hostel został wyposażony w dwie duże półkule (dwa "statków kosmicznych") umieszczony w lesie i wyposażone laboratoria, GPS instrumentów teleskopu, duży ekran do filmów projektu, komputery, mapy nieba, biblioteka z materiałów edukacyjnych. To był pierwszy program tego typu we Włoszech, wspierany przez ESA / ESRIN z udziałem bardzo ważne. Wszystkie te działania składają się w dziedzinie badań, eksperymentów, korzystania z instrumentów technicznych i gry do odkrywania Ziemi i Nieba, do badania rozwiązań uratować naszą planetę. Każdego dnia dziennika są przechowywane przez dzieci i każda misja jest filmowany przez yougsters. W przeddzień, film dokumentalny lub na ziemi lub Space pojawi.

Program "Astronauci w Forest" i sprawozdania z działalności obozy letnie zawsze pojawiają się z dużym zainteresowaniem. Mają duże obiegu za pośrednictwem strony internetowej Avventure Panda i sieci społecznych. Ogólnie Panda Avventure organizuje również w mediach poprzez biuletyny i kontakty z gazet i czasopism.

Kontakt radiowy będzie sterowany bezpośrednio przez IK0WGF.

Wydarzenie będzie webcast na streaming video przez http://www.livestream.com/AMSAT_Italia

Rozmowa będzie w języku angielskim.

Studenci będą pytać jak wiele następujące pytania, jak czas pozwala:

1. Jak była podróż z Ziemi na ISS?
2. Czy głośne w ISS?
3. W naszym hostelu recyklingu wody deszczowe do toalety, to prawda, że ​​ty też recykling wszystkie wody i cieczy w ISS?
4. Żyjemy w lesie: masz zakład, w ISS?
5. Czytamy, że każdego ranka obudził się innej muzyki. Jaki był tego ranka?
6. Jesteśmy udział w obozie w przyrodzie, szkolenia się astronauci, to proszę dać nam wskazówkę dla treningu?
7. Jak na ISS, my także pracy w zespole i akcja wszystkich razem. Czasem mieszkają razem jest to trudne. Czy to samo dla Ciebie?
8. Za czym tęsknisz głównie natury?
9. Jak gorąco jest w środku i na zewnątrz ISS?
10. Teraz jesteś ponad chmurami! Jak żyć tyle dni bez deszczu?
11. Czy włosy rosną szybciej w ISS?
12. Słyszeliśmy, że dużo astronauci stracili poczucie zapachu w przestrzeni. Czy zdarzyło się wam?
13. Co zrobić, aby zrelaksować?
14. Czy widzisz fazy księżyca z okna?
15. Jaki był twój wymarzony zawód, kiedy byłeś dzieckiem?
16. Czy przyniósł coś ze sobą z domu na ISS?
17. Czy uważasz, że jesteśmy sami we wszechświecie?
18. W jaki sposób jesteś w kontakcie z krewnymi z ISS?
19. Czy zrobić spacer w przestrzeni kosmicznej poza ISS?
20. Ile było treningu ważne dla pracy?

Informację przekazał Przewodniczacy ARISS Gaston Bertels, ON4WF