AKCJA NIEPOSŁUSZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO - zgłoszenie
Nie zgadzam się na degradacje zdrowego rozsądku.
    sq5kgx pisze:

I akurat tak się składa że już dawka rzędu kilku V/m jest niebezpieczna a mimo tego antena komory badawczej jest dosyć solidnie ekranowana to i tak istnieją zabezpieczenia przed np. nieszczelnym ekranem itd.

Piotrek sprecyzuj:
1. do jakich cytatów masz zastrzeżenia (jak już rzucasz kalumnie to przynajmniej konkretnie komu - co)
2. jaka dawka ilu V/m jest wg Ciebie niebezpieczna skoro
w powyższym dokumencie można przeczytać:
-------------------------
Jednocześnie pragnę poinformować, że podejście do kwestii ochrony ogółu ludności przed oddziaływaniem pól elektromagnetycznych w poszczególnych państwach Unii Europejskiej nie jest jednolite.

W datowanym na dzień 1 września 2008 r. raporcie Komisji dotyczącym wprowadzenia do stosowania zaleceń z 1999 r. znajduje się stwierdzenie, w którym Komisja dostrzega, że Polska ustaliła kilkakrotnie niższy dopuszczalny poziom ekspozycji w polach wykorzystywanych w radiokomunikacji od podanego w tych zaleceniach. Natomiast dla pól, których źródłami są sieci elektroenergetyczne o częstotliwości 50 Hz, Polska przyjęła niższą wartość składowej magnetycznej, a ponadto dla składowej elektrycznej - dziesięciokrotnie niższą wartość dla terenów zabudowy mieszkaniowej od przyjętej dla pozostałych obszarów środowiska.

Powyższa opinia ma szczególnie istotne znaczenie dla toczących się dyskusji na temat oddziaływania pól elektromagnetycznych systemów radiokomunikacji ruchomej. Dla pól wykorzystywanych w nowej generacji telefonii komórkowej krajowe przepisy dopuszczają wartość składowej elektrycznej 7 V/m, a europejskie zalecenie z 1999 r. - 61 V/m.
--------------------------

a jeszcze dodam

-----------
Nasilenie reakcji biologicznej zależy od czasu ekspozycji (narażenia), wieku organizmu, częstotliwości i natężenia pola. Dla każdego wyżej zobrazowanego zakresu częstotliwości zostały przyjęte maksymalne dopuszczalne wartości natężenia pola dla czterech stref:

1.

strefa pola bezpiecznego, w której dowolnie długie przebywanie uważa się za nieszkodliwe - do 1 V/m,

2.

strefa pola pośredniego - przebywanie w niej wymaga okresowej kontroli lekarskiej - 1 - 10 V/m,

3.

strefa pola szkodliwego - dopuszcza się przebywanie w ograniczonym czasie 10 - 1000 V/m,

4.

strefa pola niebezpiecznego, w której przebywanie jest zabronione - powyżej 1000 V/m.