Identyfikacja radiostacji amatorskich
Marku. Po kolei.
Po pierwsze moja lista to (zgodnie z życzeniem Andrzeja) to częściowa lista rozbieżności pomiędzy stanowiskiem PZK i SPDXc a stanowiskiem UKE.
Nie jest jej celem polemika na temat czy te propozycje są mądre czy głupie.

Ale jak już zacząłeś....
Jeżeli tworzy się prawo, to należy je tworzyć dobrze, tak, było jednoznacznie interpretowane.
Zatem:

Ad 2 nie można wystąpić o znak SR0 dla stacji bezobsługowej, ponieważ "szczególowy przepis" pozwala wyłącznie na "sr1-sr9". Prawo ma to do siebie, że jeżeli coś "wylicza" - czyli przedstawia enumeratywnie to z automatu tworzy listę jedynych dozwolonych sytuacji.


Ad1 - żaden przepis nie mówi, że to my występujemy o znak. To urząd go przydziela, dla UKE to jak numer rejestracyjny. W swej łaskawości czasem pozwala wybrać sobie tablice.... spośród leżących na stosie we właściwej terytorialnie delegaturze UKE.

Ad 6 Sufiksy klubowe nie są zastrzeżone - zgodnie z UKE mogę założyć klub i wystąpić o znak na "P". I muszą mi go dać. Albo na "K"

Ad 3 Po to jest przepis, żeby nie było możliwości nadinterpretacji - wystarczyło przyjąć stanowisko OT50 lub stworzyć zbliżone do:
"§ 21. 1. Numery rejestracyjne są tworzone ze zbioru następujących 25 liter: A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, R, S, T, U, V, W, X, Y i Z oraz cyfr od 0 do 9." (ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. (Dz. U. z dnia 21 sierpnia 2002 r.)



Olano nas totalnie....

SP9MRN
(SP9MĄĆ) :-)



  PRZEJDŹ NA FORUM