Wyprawa do LA (Norwegia)
Witaj Mariusz

Zgadzam się ze słowami kolegi Sławomira. Sam chociaż raz w roku wracam do kraju biorąc ze sobą sprzęt czy to na lotnisku czy tez na promie nigdy nie miałem z tym kłopotów. Co do kosztów podróży musisz najlepiej mieć bilon na opłaty na bramkach - w różnych rejonach są one zróżnicowane w moim rejonie za auto osobowe opłata wynosi od 15 - do 30 kr za bramkę ,ale musisz
sobie tez zdawać sprawę ze w zależności od twojej planowanej trasy możesz spotkać kilka bramek.
Jako przykład mogę ci podać moją drogę do pracy gdzie na odcinku zaledwie 45 km tam i z powrotem pokonuje cztery bramki po 30kr. - to jest przykładowa sytuacja z Oslo ( Mam co prawda w aucie tzw brika ) ale to się nie kalkuluje w przypadku "turystów" chyba ze częściej będziesz odwiedzał ten kraj.Jako przestrogę muszę wspomnieć ze nie wolna przywozić tutaj czystego spirytusu gdyż jest to traktowane na równi z przemytem narkotyków - jak dorwą to kaplica !.W lipcu wybieram się do kraju , natomiast w połowie sierpnia muszę być z powrotem bo dzieciaki idą do szkoły - tak tu mają .Może będzie okazja poznać się ?
Zapraszam również na stronę :

Znajduje się tam krótka relacja ze zlotu krótkofalowców Norweskich " Hammeeting - 2011"

Serdecznie Pozdrawiam i Zapraszam do Norwegii

LA4BSA / SP3NUV