Wydawanie pozwoleń klubowych
Komunikat UKE
SP6FIG Szanowny Marianie dziękuję za dodanie istotnej uwagi która pozwoli na kontynuowanie znaku wywoławczego. Nie lubię trzepiania się słówek, ale jeżeli już mnie to spotyka to czuję się zobowiązany do odpowiedzi. Wydaje mi się, że poprawnie się wyraziłem, ODNOWIENIE LICENCJI to jest rozpatrzenie wniosku od nowa. Nie miałem na myśli prolongatę licencji.

Andrzej SP8LBK dziękuję za wszechstronne naświetlenie tematu wraz z linkami, który staje się bardziej zrozumiały.
Faktem pozostaje jednak, że radiostacje rodzinne z sufiksem Y stanowią najbardziej poszkodowaną grupą nadawców polskich.
Nie potrafię sobie wyobrazić powołanie do życia klubu rodzinnego, ze skarbnikiem i całą „administracją”. Rodzina to jest już klub i jeżeli w rodzinie jest trzech licencjonowanych nadawców to powinni posiadać możliwość szkolenia – ćwiczenia na radiostacji klubowej swoich dzieci. Do tego nie powinno się zmuszać na tworzenie fikcji w postaci klubu zgodnie z Ustawą o stowarzyszeniach.
Wyżej na tym forum M0PLK wspomniał jak to w UE, a konkretnie w UK licencje rodzinne-klubowe znaki są załatwiane. Sprawa nie wymagająca wielkiej pisaniny do załatwienia w ciągu kilku dni, czego również w SP koleżeństwu życzę.
VY 73! Julian SP3PL