"Wywołanie ogólne"
nowa książka Ryszarda SP4BBU
umil

a mnie dokucza nieporozumienie i nie jasność:

...1."Miedzy innymi był to czas trzęsienia ziemi w Rabacie i związane z tym dostarczanie lekarstw z Bułgarii poprzez Warszawę".
Sprostowanie: Z Bułgarii poprzez Warszawę było wysłane bułgarskie lekarstwo Nivalin dla chorych na porażenie dz
iecięce (Heine - Medin)dzieci z Mediolanu. W akcji brali udział krótkofalowcy z Krasnystawu i Radelin lz1uf, który zorganizował zakup lekarstwa i jego wysyłkę z Sofii do Warszawy. ...

podkreślone, to się zgadza istotny fałsz, z Sofii do Warszawy a nie z Bułgarii (jeszcze ktoś inny mógłby się pod to podłączyć)
Nie ważne jest, że było to blisko 50 lat temu i że fakt dostarczania leków dla poszkodowanych w trzęsienia ziemi, nie ma nic wspólnego z transportem leków dla dzieci z Mediolanu.
Cóż za ironia losu, że wypadło to w tym samym okresie czasu. I ani jednego, ani drugiego nie można przedstawić jako priorytet - bo w tym wypadku takiego nie ma - ludzie pomagali ludziom, czy to źle??
Urszulo, ciekaw jestem ile ty pamiętasz z tamtych lat?, (szczegółowo oczywiście) nie wiele, a szkoda, to było tak niedawno.

Do wszystkich czytających.
Piszcie pamiętniki, tylko bez fałszu.(jak widać pamięć to nie wszystko)
Potomni w przyszłości nie będą mieli podobnych problemów (no, mniej, więcej za 50 lat oczko )

Andrzej