Zachowanie na pasmie
jak, co i dlaczego
Aby dobrze i skutecznie szkolić innych, samemu trzeba najpierw być wystarczająco dobrym w danym rzemiośle. Jeśli chcemy innym wpajać pewne zasady moralne, sami powinniśmy być w tej materii bez skazy. Czyż nie tak?
Kto miałby weryfikować, czy dany kandydat na guru rzeczywiście do tego się nadaje i spełnia wymogi? Nie popadajmy w kolejna paranoję. Wymagania do uzyskania licencji zostały określone. Zdanie egzaminu w obecnej formie jet wystarczającym warunkiem do uzyskania licencji. Nie próbujmy na siłę tego zmieniać. Takie jest prawo.
Natomiast co do dobrych rad - jak najbardziej, bardziej doświadczeni koledzy powinni ich udzielać tym mniej doświadczonym, ale pod warunkiem, że rady te są naprawdę dobrymi radami.
Wielu spośród kolegów z większym stażem faktycznie stara się pomagać młodszym, ale zdarzają się też przypadki osób, które uważają, że wiedzą wszystko najlepiej tylko dlatego, że zdali egzamin już dawno temu. Nie kieruję tych uwag do nikogo personalnie.