CB i okolice - radiowcy wszystkich pasm, łaczcie się - NOWA GRUPA NA FORUM
    sq7nll pisze:

Do dnia dzisiejszego jestem aktywny w pasmie CB. Jest naprawde sporo stacji zaprzyjaxnionych które nie maj alicencji krótkofalarskiej (czesc z nich przymierza sie do zrobienia) czesc nie.. kazdego sprawa. Wazne ze CB jak i pasmo 11m nie zamarło. Mozna nadal wykonac sporo ciekawych łacznosci DX, a takze porozmawiać, zapoaznać sie z lokalnymi stacjami które wiedza jak posługiwac sie radiem.
    Chwała takze kolegom, którzy wiernie sa aktywni na #19 ze stacji bazowych, pomagajacy mobilom. Co ciekawe robią to ludzie bez rzadnych zysków i dóbr materilanych po prostu z pasji. Takich ludzi nalezy b. cenić.
    W pasmie CB i 11m byłem i bede aktywny jak wspomniałem wczesniej jest wiele stacji lokalnych z którymi zawsze mozna porozmawaić na kazdy temat.
    A wiec wypisujac, iż pasmo obywatelskie to samo zło poczawszy od wylgaryzmów to mit. Nie oszukujmy sie takze ile jest ,,dowcipnisiów,, na przeminnikach którzy chca zagłuszyc przeszkodzić łacznosc innym.

A co gorsza okazuje sie ze sa to licencjonowani krótkofalowcy...
    Oczywiscie nie odbierzcie tego postu jako złosliwosc do kogo kolwiek.

Jesli wiesz ze ktos z licencjonowanych kolegow robi jak piszesz to dlaczego tego nie zglosisz do odpowiednich organow?

poztym nie wyobrazam sobie zagluszania,przeciez wyzadzalbym sobie szkode.

na cb., bylo kiedys i milo,ale nie wszyscy sa amatorami poprzez cb., i nalezy to uszanowac bo znalezli swe chobby inna droga