Mam wodę w moim radiu!!! ;-)
No może nie do końca...
Nie koniecznie musi to być wina złego ukształtowania kabla lub uszkodzenia wierzchniej izolacji w kiepskiej jakości kablach pod wpływem działania warunków atmosferycznych tworzą się mikro pory przez które wnika wilgoć. I tu przykład: identyczna sytuacja: woda z przewodu u klienta oczywiście wymiana całości na nowy a po wymianie oględziny starego... Zero przetarć uszkodzeń wtyk F przy konwerterze czyściutki... a woda płynęła. Proponuje używać tylko tych przewodów w których wierzchniej warstwy nie da się oderwać palcami i są plastyczne z gruba ilością miedzianego oplotu. I to nie żart... dzisiejsze przewody mają małą zawartość "Gumy w gumie"... Na szczęście co do przewodów 50ohmowych producenci jeszcze trzymają standard w produkcji ale niestety pewnie już nie długo.