Zasilanie niestabilizowane z akumulatora
Dla tych ktorzy chca zrozumiec, odswiezyc sobie:
- Wszystkie aspekty napiecia stalego szybko narastajacego

- Powody dla ktorych napiecie stale DC "kreuje" cala mase ( spectrum) czestotliwosci od najnizszych do czestotliwosci swiatla.

- Co to jest impuls prostokatny

- Co za znaczenie ma powtarzalnosc impulsow

- jaka jest roznica i czy wogole jest pomiedzy impulsem prostokatnym z generatora a blyskawica

- jak sie zachowuje impuls prostokatny przy dodaniu polaryzacji czyli offset...

dokladniej ... kiedy impuls prostokatny jest 100% dodatni a potem dodatnio-ujemny w dowolnym procencie
( wszystko to w kwestii produkowania spectrum czestotliwosci komponentow AC- napiecia zmiennego.)

-czy zasilacze impulsowe powoduja zakocenia dla radia krotkofalarskiego

- dlaczego jesli skrobiesz palcem po antenie lub nawet po przewodzie zasilania to slyszysz trzaski w odbiorniku

- dlaczego jesli pocierasz dwa metalowe elementy niedaleko anteny ferrytowej radia AM slyszysz trzaski

-jak mozna latwo uszkodzic analizator widma i co robic zeby tak sie nie stalo.

-Jaki wplyw ma dlugosc impulsu i jego polaryzacja na uszkodzenie analizatora widma lub waszego transceiver'a

- dlaczego SSB jest bespieczniejsze dla tranzystorow PA niz telegrafia

-dlaczego emisje cyfrowe, lub FM moga uszkodzic koncowke latwiej niz SSB (i czy wogole)

-czy impuls prostokatny jest suma sinusoid go tworzacych