Słuchawki
    sq6iuv pisze:

sq9kjb pisze:

sq9kfw ma zdecydowaną rację.Tanie słuchawki z ograniczonym pasmem przenoszenia.Takie do Skype.

Chyba nie kapujesz co piszesz -> Jacek - te słuchawki mają przenoszenie pasma od 20Hz-20KHZ (z danych producenta) co podałeś w linku.
    Piszesz bez sensu - bez obrazy, ale to nie pierwszy raz.

Słuchawki - czułość: (1kHz) - 65 dB
    Pasmo przenoszenia słuchawek : 20Hz - 20 000 Hz
    Noise-canceling mikrofon - system NCAT2 - czułość 44dBV/PA +/-3dB
    Pasmo przenoszenia mikrofonu : 100Hz - 16 000 Hz
    Stosunek sygnału do szumu : 30 dB przy 250 Hz
    Napięcie zasilania : 3,0 VDC
    Złącza: mini jack 3,5 mm
    Długość przewodu: 2,5 m

Mariusz wskaż jedną napisaną głupotę, którą tu napisałem.Bo ja mogę Ci wskazać wiele ,które piszesz Ty.Ale nie o to chyba chodzi.Czytaj ze zrozumieniem
cyt;System NCAT2 skupia się na mowie ludzkiej przekazywanej w zakresie spektrum od 350 Hz do 7000 Hz eliminując przy tym wszelkie zakłócenia z zewnątrz (hałas, szumy, szmery...) Firma Logitech jako jedyna opracowała system NCAT2.
To tak w skrócie,reszta w linku który podałem.Powiedziałem wyraźnie ,pasmo przenoszenia słuchawek do wieży ,jest wiele większy niż wspomniane nawet 20-20000Hz.Natomiast słuchawki radiokomunikacyjne są znakomite,również pisałem.Tylko obejmują całe ucho,co dla mnie jest wadą.Potężną wadą.Opisywane słuchawki kosztują grosze.Może warto sprawdzić i potem pisać,czy uciskają uszy,czy w ogóle ja czuć na głowie.
Co do uszkodzenia słuchu-tu się zgadzam,ale na sławetnym głośniku Kenwooda słyszę zdecydowanie mniej ,niż na słuchawkach.Jak nie muszę ,to z nich nie korzystam.Większość Waszych radii ma rozbudowane AGC ,więc nie powinno być problemów.Ja mam zawsze rękę na DSP-BHI w pogotowiu,zresztą szumy są zniwelowane w 80%.Słuch mam niezły,jak przystało na klienta,który skończył kiedyś szkołę muzyczną między-innymi.
Nie chcę nikogo przekonywać jak wspomniałem,dzielę się swoimi spostrzeżeniami i chyba tyle mi wolno.Kończąc wspomnę ostatni raz,mam świetny słuch i testowałem wiele par słuchawek-nie piszę opinii z kosmosu.Mariusz błagam-daj żyć.
Jacek