Balkonowo-antenowe patenty
poszukuje pomysłu
    sq9iwa pisze:

... pomyślałem że można by zamocować jakąś antenę drutową wielopasmową między moim dachem a tym na przeciwko. Nie wiem tylko czy pytać się spółdzielni (mieszkanie własnościowe spółdzielcze) czy po prostu wieszac z myślą że jakoś to będzie... .. Szkoda że jak się wprowadziłem było już po remoncie dachu bo wszystkie maszty po azartach zniknęły pod nową papą.

Obawiam się, że kiedyś może by przeszło. Obecnie nie. Silne grupy działają i zaskarżą, że emituje w.cz. w przechodzących pod anteną i szkodzi dzieciom w piaskownicy. Wspólnoty nie dopuszczą do drutów nad głowami. Ubieganie się miejsce na dachu to jak kopanie się z koniem. Po 30 czerwca trzeba będzie zapewne udawadniać (ekspertyza) że nie szkodzi to środowisku i wykazać brak kolizji z prawem budowlanym, telekomunikacyjnym i Bóg wie czym innym.
Druga część cytatu jest dowodem, że dachy są sukcesywnie czyszczone.
Może za dwadzieścia lat to się zmieni, pod warunkiem wprowadzenia do szkół przedmiotu pod nazwą "Wpływ emisji anten na środowisko", gdzie uświadomi się nowemu pokoleniu, iż nie ma szkodliwego wpływu fal krótkich na żywe organizmy i sprawa jest celowo przejaskrawiana. Ale wtedy cała "łączność" prowadzona będzie via internet za pośrednictwem całkowicie nieszkodliwych oczko echo-linków i urządzeń WI-FI.

Pozdrawiam, oldham pan zielony