wybór hendi: ft-60e vs vx7
kolejne pytanie natury technicznej. Ponieważ specyfikacja FT-60 mówi, że max napięcie zasilania przez gniazdo DC to 16V - czy w przypadku przekroczenia tej wartości radio posiada jakieś swoje zabezpieczenie dzięki któremu wyłączy się czy zrobi cokolwiek aby uchronić się przed trwałym uszkodzeniem? Wiem, że są urządzenia które tak właśnie mają, instrukcja yaesu nic o tym nie mówi a przekonywać się na własnej skórze jakoś mi się nie uśmiecha. Wiem, że skonstruowanie stabilizacji napięcia jest dziecinie proste ale kupiłem sobie fajna wtykę do zapalniczki a do tego mam oryginalny przewodzik yaesu i sądzę, że jakoś tak ładniej by było gdyby na przewodzie nie wisiał żaden stabilizator, nawet w najładniejszej obudowie lol A zatem, czy ktoś zna odpowiedź na nurtujące mnie pytanie???